Kenkėjų kontrolės ekspertai girdi vis daugiau nusiskundimų dėl agresyvių uodų atakų ir skausmingų įkandimų. UAB „Dezinfa“ biologas Liutauras Grigaliūnas teigia, kad snieginga žiema ir staigiai šoktelėjusi oro temperatūra lėmė kraujasiurbių aktyvumą ir gausumą – apsisaugoti nuo įkandimų bus sunku.
Ieškokite alternatyvių naikinimo priemonių
Kenkėjų kontrolės ekspertai tikina, kad dažniausiai naudojamos priemonės – vaistinėse ar prekybose centruose pardavinėjamos purškiamos ar tepamos atbaidomosios medžiagos, spiralės, žvakės ir kt., veikia labai trumpai. Uodams jokios įtakos nedaro ir elektroniniai prietaisai – jie nei atbaido, nei pritraukia ar kaip nors kitaip veikia uodų elgesį ir paplitimą. Vienas iš efektyviausių uodų naikinimo būdų – lervų naikinimas biologiniais preparatais. Kenkėjų kontrolės ekspertai, įvertinę situaciją, aplinką, preparatą pila į nedidelius vandens telkinius, kur veisiasi uodai ir sunaikina uodų lervas.
Purkškite uodų mėgstamus paviršius
Siekiant išvengti uodų atakų, rekomenduojama vabzdžius naikinti ir cheminėmis priemonėmis, t.y. purkšti paviršius, ant kurių tupia uodai: pavėsines, lauko terasas ir kt. Šis naikinimo būdas turėtų būti taikomas kelis kartus per sezoną.
Neleiskite uodams patekti į vidų
Tam, kad uodai nepatektų į patalpas, kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ rekomenduoja naudoti tinklelius nuo uodų. Jei tinklelių namuose nėra, patariama vakare ir naktį laikyti užvertus langus.
Tvarkykite aplinką
Norint sumažinti kraujasiurbių antplūdžius, derėtų tinkamai prižiūrėti ir aplinką. Rekomenduojama kuo trumpiau pjauti žolę, karpyti krūmus, vijoklius – uodai dieną linkę ilsėtis, slėptis ant augalijos, ypač kur juntama drėgmė.
Gamtoje dėvėkite tinkamus drabužius
Siekiant apsisaugoti nuo uodų įgėlimų taip pat patartina dėvėti odą dengiančius drabužius. Įdomus faktas tas, jog mokslininkai teigia, kad uodus atbaido šviesūs drabužiai. Be to, patariama, jei yra galimybė, reikėtų vengti vietų, kur gali veistis vabzdžiai. Kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ perspėja, jog uodų vengti reikėtų ne tik dėl alerginės reakcijos, bet ir pernešamų ligų. Šie vabzdžiai yra pavojingi tarptautiniu mastu, kadangi jie įgeldami gali perduoti maliarijos, geltonosios ir dengė karštinės bei kitų infekcijų sukėlėjus.