Šiaurės Airijoje įvestos „drakoniškos priemonės“ 

Šiaurės Airijoje gruodžio 26-ąją įsigaliojo net šešias savaites truksiantis griežtas Covid-19 karantinas. Jo metu bus ne tik uždarytos mokyklos ar nebūtinų prekių parduotuvės, bet ir įvesta komendanto valanda.

Uždaromi visi viešbučiai ir ne maisto prekių parduotuvės, o moksleiviai perkeliami į nuotolinį mokymą iki 2021-ųjų sausio pabaigos, rašoma „Irish Sun“.

Šešių savaičių „lokdaunas“, įvedamas regione dėl staiga išaugusio susirgimų Covid-19 ir mirčių atvejų gali būti peržiūrėtas po 4 savaičių.

Nuo gruodžio 26-osios iki sausio 2 dienos įsigalioja ir komendanto valanda. Nuo 20 val. vakare iki 6 ryto nebus galimi jokie susibūrimai nei lauke, nei pastatuose. Šiuo metu neveiks jokios parduotuvė, bus draudžiamas ir maisto pristatymas. 

Dalis mokyklų pradės veikti jau nuo sausio pradžios, tačiau valdžios teigimu, egzaminų šiais metais nelaikantys mokiniai jau nuo sausio 25-osios bus perkelti į nuotolinį mokymą.

Žadama, po kelių savaičių taikomos priemonės gali būti kiek sušvelnintos. Pavyzdžiui, maistą užsisakyti bus galima ne iki 20, o  iki 23 val. 

Alkoholio prekybos po 20 val. draudimas liks galioti visą karantino laikotarpį.

Visas šešias šio karantino savaites bus draudžiama vykti į kitus namų ūkius – išskyrus ypatingus atvejus, kurių metu saugiuose burbuluose esantys asmenys suteikia priežiūrą kitiems asmenims. 

Privačiose atvirose erdvėse galimi dviejų namų ūkių atstovų susitikimai iki 6 žmonių ir laikantis saugaus atstumo.

Šiaurės Airijos ligoninėse šiuo metu yra gydomi 451 Covid-19 pacientai. Ligoninės dar neseniai buvo tokios perpildytos, kad kai kuriuos pacientus teko gydyti tiesiog greitosios pagalbos automobiliuose, rašoma „Irish Sun“. 

Per paskutinę savaitę mirčių skaičius regione išaugo daugiau nei trečdaliu.

Šiaurės Airijos valdžios atstovė Michelle O’Neill situaciją pavadino „gana baisia“ ir pridūrė, kad nesiėmus dabar griežtų priemonių, sveikatos apsaugos sistema jau sausį galėjo būti visiškai sužlugdyta.

REKLAMA

Ji taip pat pažymėjo, kad „tokios drakoniškos priemonės“ buvo būtinos tam, kad būtų išsaugotos žmonių gyvybės ir kažkiek sumažintas krūvis medikams. 

Lietuvoje sparčiai auga ne tik mirčių nuo Covid-19, bet ir taip vadinamų „perteklinių mirčių“ skaičius, rodo naujausi statistiniai duomenys. Lapkritį, negalutiniais duomenimis, mirčių skaičius, lyginant su 2018-2019 metais, Lietuvoje išaugo daugiau nei 30 proc.


Rašyti komentarą...
P
Pozityvas
2020-12-28 15:35:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tu kuris???
Atsakyti
0

P
Pozityvas
2020-12-28 15:40:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tu kuris???
Atsakyti
0

J
Jurga
2020-12-28 20:23:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negatyve, jeigu tu taip kalbi apie airius tai pats esi debilas arba daunas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų