Šiauliuose, daugiabučio kieme, aplinkosaugininkai sugavo didžiulę gyvatę

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai gavo pranešimą iš pagalbos centro, kad Šiauliuose, Spindulio gatvėje, daugiabučio namo kieme, šliaužioja nematyta gyvatė. Aplinkosaugininkai nuskubėjo, tokios informacijos patikrinti. Išties šalia daugiabučio, ant pievelės, pastebėjo didžiulę, saulės atokaitoje besišildančią gyvatę.

Aplinkosaugininkai atpažino, kad didelė, šviesiai rusvos spalvos, ne mūsų kraštų gyvatė yra nenuodingas  ukurūzinis žaltys. Tačiau, kad ir būdama nenuodinga, gyvatė vietos gyventojams įvarė nemažai baimės. Pareigūnai gyvatę sugavo ir nugabenę perdavė Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrui.

Manoma, kad žaltys galėjo pasprukti iš privataus terariumo arba buvo tiesiog išmestas.

Kukurūzinis žaltys yra plačiai paplitęs Šiaurės Amerikoje. Mėgsta įsikurti aukštose vietose, pušynuose. Juos galima rasti miegančius saulės atokaitoje arba ant šakų.  Jie užauga pusantro metro ilgio, kaip ir visi žalčiai yra vikrūs. Labai mėgsta karstytis ir puikiai tai sugeba. Valgo graužikus, kartais sumedžioja paukščius. Namuose didesni žalčiai valgo ir suaugusius žiurkėnus ir paukščius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų