• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiauliuose sekmadienį bus pagerbtos Holokausto aukos. 

Šiauliuose sekmadienį bus pagerbtos Holokausto aukos. 

REKLAMA

Kaip pranešė Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, prieš 80 metų, 1943-ųjų lapkričio 5-ąją, Šiauliuose buvo įvykdytas vienas žiauriausių Holokausto nusikaltimų. Vadinamosios „vaikų akcijos“ metu iš žydų buvo atimti 725 vaikai ir prekiniais vagonais išvežti į Osvencimo koncentracijos stovyklą, kur buvo nužudyti.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, kartu su Šiaulių apskrities ir Šiaulių krašto žydų bendruomenėmis kviečia prisiminti ir pagerbti šio nusikaltimo aukas.

Sekmadienio vidurdienį prie paminklinio akmens Trakų/Ežero gatvių sankryžoje, žyminčio Šiaulių žydų geto vartus, bus pagerbtas nužudytų vaikų atminimas. Vėliau atminties eisena pajudės link Chaimo Frenkelio vilos, kur vyks minėjimas. 

Minėjimo metu vyks Šiaulių apskrities žydų bendruomenės, kartu su Izraelio Yad Vashem muziejumi, specialiai šio tragiško įvykio 80-mečiui parengtos parodos atidarymas. Joje – Šiaulių gete „vaikų akcijos“ metu nužudytų vaikų nuotraukos, saugomos Izraelio Holokausto memorialo ekspozicijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Renginyje dalyvaus Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės vadovė Faina Kukliansky, Šiaulių krašto žydų bendruomenės pirmininkas Naumas Glezeris, Šiaulių apskrities žydų bendruomenės pirmininkas Sania Kerbelis, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Izraelio ir Vokietijos ambasadų atstovai, kiti svečiai.

Iki Antrojo pasaulinio karo Šiauliuose gyveno daugiau kaip 8500 žydų. Išgyventi Holokaustą pavyko tik apie 500 Šiaulių žydų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų