Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad šiandien mūsų krašte siaučia smarkūs vakarų, šiaurės vakarų vėjai, pajūryje kilo audra. Orų ekspertai perspėja gyventojus, kad vengtų buvimo lauke, nebūtų po medžiais.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad šiandien mūsų krašte siaučia smarkūs vakarų, šiaurės vakarų vėjai, pajūryje kilo audra. Orų ekspertai perspėja gyventojus, kad vengtų buvimo lauke, nebūtų po medžiais.

REKLAMA

Štai penktadienį daugelyje Lietuvos vietų tokie orų reiškiniai pridarė problemų ir gyventojams – tūkstančiai liko be elektros, o štai Kaune vėjas nuplėšė namo stogą. Ugniagesiai penktadienio rytą gavo kelias dešimtis pranešimų apie nuvirtusius medžius.

Orų entuziastų ir ekspertų grupėje socialiniame tinkle „Orai ir klimatas Lietuvoje“ teigiama, kad per Lietuvą kaip tik šiuo metu keliauja atmosferos frontas, ties kuriuo vėjai yra stipriausi.

REKLAMA

Jų teigimu, stipriausi gūsiai kaip įprasta fiksuojami pajūryje iki 22-27 m/s, kitur gūsiai šiek tiek silpnesni, 15-22 m/s. Per Lietuvą kaip tik šiuo metu keliauja atmosferos frontas, ties kuriuo vėjai yra stipriausi. Venkite buvimo lauke, ypač po medžiais! Popietę vėjas turėtų po truputį rimti.

Netoli Šilutės kelių oro sąlygų stotelė išmatavo vėjo gūsius iki 36 m/s.

Lietuvoje užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjas

Kaip skelbia Meteo.lt, užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija.

9:24 val. Lietuvos laiku Ventės automatinėje meteorologijos stotyje (Šilutės r.) užfiksuotas vėjo greitis pasiekė katastrofinio vėjo greičio kriterijų – išmatuota 35,5 m/s (~128 km/h).

Toks vėjo greitis atitiktų 1-os kategorijos uraganą, tačiau šiuo atveju tai yra ne uraganas, o tiesiog stiprus vėjo gūsis.

Kad Ventės AMS išmatuotas skaičius yra teisingas, rodė ir netoliese esanti Šilutės kelininkų meteorologinė stotelė, kuri 9:25 val. fiksavo net 36,1 m/s greitį (~130 km/h).

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad Lietuvoje tikrų uraganų nebūna. Būna tik uraganinio stiprumo vėjai arba vėjo audros.

Kas yra pavojingas, stichinis ir katastrofinis vėjas? Pavojingas vėjas ≥15 m/s, stichinis vėjas ≥28 m/s, katastrofinis vėjas ≥33 m/s.

Taip pat Lietuvoje fiksuojami pavieniai žaibų išlydžiai, nes per šalį slenka kontrastingas atmosferos frontas.

„Orai ir klimatas Lietuvoje“ teigiama, kad smarkūs vėjai lyg buldozeris eina per visą šalį. Radare matoma linija neša intensyvius vėjo sustiprėjimus. Iki 11 val. ši linija pasieks Vilnių ir pietinius rajonus. Galimi gūsiai iki 28 m/s. Būkite atidūs.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad šiandien daug kur numatomi trumpi, daugiausia nedideli krituliai, vyraus lietus, šlapdriba. Vakarų, pereinančio į šiaurės vakarų vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s, vietomis 21–24 m/s, pajūryje iki 27 m/s. Aukščiausia temperatūra 3–6 laipsniai šilumos.

Sausio 15-os naktį kai kur trumpai pasnigs, dieną kritulių tikimybė maža. Naktį ir rytą vietomis plikledis. Šiaurės vakarų vėjo gūsiai naktį daug kur, dieną vietomis sieks 15–20 m/s. Temperatūra naktį nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos, dieną 0–4 laipsniai šilumos.

Sausio 16-os naktį be žymesnių kritulių, dieną daug kur krituliai – sniegas, šlapdriba, vakariniuose rajonuose pereinantys į lietų. Kai kur plikledis. Dieną pajūryje pietvakarių vėjo gūsiai sieks 15–18 m/s. Temperatūra naktį 1–6 laipsniai šalčio, pajūryje apie 0 laipsnių, dieną nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų