Senolę nužudžiusi ir kūną sudeginti bandžiusi rašytoja: esu nuteista per griežtai

Pirmą kartą sutiktą senolę itin žiauriai nužudžiusi ir nusikaltimą, siekdama sudeginti aukos kūną, sostinės Verkių miške paslėpti bandžiusi rašytoja prisistatanti Ignė Šakalienė teismo malonės nesulaukė.

Vilniaus apygardos teismas dar praėjusiais metais baudžiamojoje byloje dėl itin žiauraus 86 metų senolės nužudymo 39-erių I. Šakalienę nuteisė 12 metų laisvės atėmimo bausme.

Šį trečiadienį savo žodį tarė ir Lietuvos apeliacinis teismas. Po pateiktų apeliacijų nuspręsta atmesti skundą dėl bausmės. Trims nukentėjusiesiems iš žudikės buvo priteista bendra 50 tūkst. eurų neturtinė žala. Ši suma taip pat palikta nepakeista.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žiaurus 86-erių senolės likimas: vilnietė aukai durė 16 kartų ir žiauriai sužalojo kaklą

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad žudikė prisipažino padariusi nusikaltimą ir nuoširdžiai dėl to gailėjosi. 

Iš minėtos 50 tūkst. eurų neturtinės žalos – 25 tūkst. eurų priteista nužudytosios dukrai, senolės sūnums priteista 15 ir 10 tūkst. eurų sumos. I. Šakalienė buvo išteisinta dėl palaikų išniekinimo bei dokumentų klastojimo.

Prašė minimalios bausmės

Šioje byloje pirmosios instancijos teismo nuosprendį apskundė nuteistosios I. Šakalienės gynėjas ir prokuroras.

„Tiek nuteistosios gynėjo, tiek prokuroro apeliaciniuose skunduose neginčijama I. Šakalienės kaltė ir nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės bei veikos kvalifikavimas, taip pat neginčijami nukentėjusiesiems priteistų turtinės ir neturtinės žalos atlyginimų dydžiai.

Nuteistosios I. Šakalienės gynėjas prašė sušvelninti nuteistajai paskirtą laisvės atėmimo bausmę, o prokuroras prašo paskirtą I. Šakalienei laisvės atėmimo bausmę griežtinti – paskirti jai laisvės atėmimą 14 metų“, – pasakojo teismo atstovė Vilma Budėnienė.

Nuteistoji nesutiko su pirmosios instancijos teismo jai paskirta 12 metų laisvės atėmimo bausme, nes, jos manymu, paskirta bausmė nepagrįstai griežta.

REKLAMA

„Nuteistoji prašė Lietuvos apeliacinio teismo skirti jai mažiausią už tokį nusikaltimą numatytą bausmę (8 metų – aut. past.), motyvuodama tuo, kad nusikalto pirmą kartą, nenustatytas jos polinkis daryti naujus nusikaltimus, turi tvirtus socialinius ryšius su vaikais, tėvais, buvusiu sutuoktiniu.

Tačiau Lietuvos apeliacinis teismas nuteistosios skundą atmetė ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo skirtą bausmę – laisvės atėmimą dvylikai metų. Pirmosios instancijos teismas nuteistosios atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažino tai, kad I. Šakalienė prisipažino padariusi nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi“, – pridūrė V. Budėnienė.

Prokuroras prašė sugriežtinti bausmę – paskirti jai laisvės atėmimą 14 metų. Skunde nurodė, kad lengvinanti aplinkybė pripažinta nepagrįstai, nes nenustatytas nuoširdus gailestis dėl padaryto nusikaltimo.

Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad nuteistoji ne tik prisipažino, kad nužudė nukentėjusiąją, bet ir nuoširdžiai gailisi dėl padaryto nusikaltimo.

16 kartų dūrė peiliu

Naujienų portalas tv3.lt anksčiau rašė, kad 39-erių vilnietė kaltinama tuo, jog paėmė gatvėje pavežėti 86-erių senolę, tada ją subadė peiliu, o slėpdama nusikaltimą bandė kūną sudeginti.

Visgi šiurpios žmogžudystės motyvu kaltinamoji nepasidalija ir šiandien. Teismo medicinos ekspertai pasakojo, kad kaltinamoji peiliu senolei dūrė 16 kartų ir žiauriai sužalojo kaklą – gali būti – jau po to, kai buvo mirusi.

Nusikaltimas įvykdytas prieš daugiau nei metus. Liepos 17-ąją – ji subadė pavežėti paimtą 86-erių senutę. Supratusi, kad pakeleivė negyva, moteris nusprendė senolės kūnu atsikratyti.

Kaltinamoji savo auką nuvežė į Verkių miško proskyną, tuomet nužudytosios kūną apkrovė šakomis ir padegė. Komentuoti šią šiurpią žmogžudystę I. Šakalienė griežtai atsisako. „Komentarų nebus. Mano komentarai nereikalingi nei tos ponios artimiesiems, nei mano šeimai, todėl jų tikrai nebus“, – anksčiau sakė I. Šakalienė.

REKLAMA

Posėdyje anksčiau liudijusi teismo medicinos ekspertė – viena pirmųjų po žmogžudystės apžiūrėjo senolės kūną. Ji teismo posėdyje sunkiai rinko žodžius. „Pats vaizdas, kaip atrodė kūnas, kaip sudarkytas, sužalotas… Kraupiai kraupi žmogžudystė. Per mano praktiką kraupiausias toks įvykis. Emociškai sunku buvo, aišku, atlikti tyrimą, kadangi vaizdai tokie sukrečiantys“, – pasakojo teismo medicinos ekspertė Jana Bytautaitė.

Anot ekspertės, ant senolės kūno buvo vien durtiniai ir pjautinai sužalojimai. Ji nustatė, kad I. Šakalienė išstumiamu peiliuku popieriui pjaustyti senutei į įvairias kūno vietas dūrė 16 kartų. O septyniolikta žaizda buvo kakle – su ne mažiau nei devyniais pjūviais. Senolei kaltinamoji sulaužė ir poliežuvinį kaulą.

„Daugiausia žaizdų buvo kairėje šlaunyje ir labiausiai, kas išsiskyrė, masyviausia žaizda tai buvo kakle. Kalbant apie kaklo žaizdą, tai buvo tam tikrų požymių, kad ji galėjo būti padaryta arba mirimo laikotarpiu arba po mirties“, – teigė J. Bytautaitė.

„Senyvo amžiaus moteris nusikaltimo padarymo dieną, iš ryto, sėdo į kaltinamosios automobilį. Pati, taip, pati. Čia nukentėjusiųjų nuomone, aš nežinau, kuo grindžiama. Tuo, kad mama anksčiau niekada nesėsdavo? Bet tai nereiškia, kad niekada nesės žmogus, esant kažkokiam tai reikalui“, – kalbėjo prokuroras Nikolajus Kozliakas.

Kaltinamosios advokatas po praeito posėdžio nedaugžodžiavo. „Taip, jaučiamas. Gailisi, pergyvena“, – sakė advokatas Gediminas Skaistys.

Tačiau motinos netekusi jos dukra tokiais pareiškimais suabejojo. „Tai jau per praeitą kartą buvo pasakyta. Nuoširdumas yra ne po 10 mėnesių“, – replikavo nužudytosios dukra Regina.

Rašytoja prisistatanti, tiesa, vienintelę knygą prieš septyniolika metų išleidusi vilnietė I. Šakalienė po dviejų psichiatrinių ekspertizių pripažinta pakaltinama.

Anksčiau kaltinamoji yra sakiusi, kad po skyrybų sirgo depresija, o to, kaip senutę subadė, esą nė neatsimena. Už tai jai grėsė laisvės atėmimo bausmė nuo 8 iki 20-ies metų arba įkalinimas iki gyvos galvos.


Rašyti komentarą...
S
Sakes
2021-02-17 14:47:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ant kuolo pasodint.. matai per grieztai nubaude kurgi ne...valkata gales pasaulio pamatyt...o senute? Galetu but mirties bausme...
Atsakyti
-1

R
Regina
2021-02-17 15:08:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iki gyvos galvos turėtų būti įzoliuota
Atsakyti
0

A
Aa
2021-02-17 15:05:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Akis uz aki ir taskas!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų