Seimūnai rado būdą, kaip atstatydinti skandalingu vojažu į Maskvą pagarsėjusią Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkę darbietę Romualdą Kšanienę - nuspręsta visą komisiją formuoti iš naujo.
Tokiam siūlymui po svarstymo pritarė 45 parlamentarai, prieš buvo 9 ir 4 susilaikė.
Etikos ir procedūrų komisija subyrėjo po nepavykusio bandymo atstatydinti jos vadovę R.Kšanienę, netekusią komisijos narių pasitikėjimo už dalyvavimą skandalą sukėlusioje finansiniais nusikaltimais įtariamo "darbiečio" Viktoro Uspaskicho spaudos konferencijoje Maskvoje.
Balsuojant Seime pritrūko balsų jai nušalinti, tačiau daugelis komisijos narių atsisakė su ja toliau dirbti.
Apie pasitraukimą paskelbus devyniems komisijos nariams, joje, be R.Knašienės, buvo telikęs jos bendrapartietis M.Žymantas ir liberaldemokratas R.Ačas.
Pasitraukus daugiau nei pusei narių, komisijos darbas buvo paralyžiuotas, nes jos posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau nei 7 iš 12 komisijos narių.
Anksčiau buvo galvojama apie naujų narių skyrimą į atsilaisvinusias vietas Etikos ir procedūrų komisijoje, tačiau konservatorius Jurgis Razma įregistravo Seimo nutarimo pataisą, jog atleisti reikia visą komisiją, o vėliau ją formuoti iš naujo.
Tokiu būdu R.Kšanienė prarastų pirmininkės postą.
Etikos ir procedūrų komisija sudaro 12 narių, kurie į ją skiriami proporcinio atstovavimo principu - tai yra joje atstovaujama kiekvienai parlamentinei frakcijai.
Pastarąją sudaro po du valstiečius liaudininkus, konservatorius, "darbiečius" bei socialdemokratus ir po vieną liberalcentristą, Liberalų sąjūdžio atstovą, socialliberalą bei liberaldemokratą.
Visi komisijos nariai bus galutinai atleisti tuomet, kai seimūnai šiam nutarimo projektui pritars po priėmimo.