• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį posėdžiavusiems Seimo valdybos nariams buvo pateikta klaidinga informacija dėl žurnalistų darbo.

Seimo valdybos narių teigimu, per posėdį jiems buvo pasakyta, kad parlamento vadovas jau kreipėsi į Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininką Dainių Radzevičių, kad šis pateiktų siūlymus, kaip keisti praėjusią savaitę patvirtintą naują žurnalistų darbo tvarką.

REKLAMA
REKLAMA

Kad toks kreipimasis jau išsiųstas BNS sakė girdėję pirmoji Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė, opozicijos lyderis Gediminas Kirkilas, „darbietė“ Virginija Baltraitienė.

REKLAMA

Tačiau D. Radzevičius trečiadienį BNS teigė jokio kreipimosi nei raštu, nei žodžiu negavęs.

„Jeigu nori sulaukti kokių nors siūlymų, pirmiausia Seimo valdyba grįžti į buvusį „status quo“ ir atšaukti nedemokratišką tvarką. Visi apribojimai ir draudimai priimti vienpusiškai“, - sakė LŽS vadovas.

Jis teigė, kad naujoji žurnalistų darbo Seime tvarka bus apskųsta teismui. Be to, jeigu iki gruodžio 29 d. Seimas neatšauks įvestų suvaržymų, LŽS prašys teismo pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones ir panaikinti praėjusios savaitės Seimo valdybos priimtus pakeitimus.

REKLAMA
REKLAMA

„Naujajai valdančiajai daugumai jau tapo būdinga meluoti, - trečiadienį BNS sakė G. Kirkilas, sužinojęs, kad Seimo pirmininkas suklaidino valdybos narius dėl kreipimosi į LŽS vadovą. - Tikrai netoleruotinas ir neleistinas toks valdybos narių klaidinimas. Kelsiu šį klausimą kitame valdybos posėdyje“.

Parlamento pirmininko atstovė spaudai Indrė Viržintė BNS patvirtino, kad raštas D. Radzevičiui iš tiesų nėra išsiųstas. Anot jos, tai bus padaryta artimiausiu metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo valdyba praėjusį penktadienį patvirtino Viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo tvarkos aprašo pakeitimus, kurie numato, kad darbui Seime kiekvienas viešosios informacijos rengėjas savo nuožiūra akredituoti galės po 3 reporterius, operatorius, fotografus, kurių skaičius iki šiol nebuvo ribojamas. Šis skaičius taip pat neribojamas nei Vyriausybėje, nei Prezidentūroje.

REKLAMA

Seimo vadovybė praėjusią savaitę ne tik apribojo Seime galinčių dirbti akredituotų žurnalistų skaičių, bet ir nustatė vietas, kur jie galės kalbinti parlamentarus. Nenurodytose vietose kalbinti, filmuoti ir fotografuoti bus galima tik gavus Seimo nario sutikimą.

Taip pat užkirstas kelias žurnalistams patekti į Seimą per parlamentarus. Parlamentaras turi teisę išrašyti vienos dienos leidimą, tačiau tokį leidimą turintis žurnalistas savo darbo dirbti negalės. Numatyta, kad filmavimo, fotografavimo įrangą į Seimo rūmus turi teisę įsinešti akredituoti arba vienos dienos leidimą gavę žurnalistai. Numatyta, kad kiti lankytojai gali įsinešti tik asmeninėms reikmėms naudoti skirtą įrangą.

REKLAMA

Numatyta, kad žurnalistai, kurie nesilaiko Visuomenės informavimo įstatymo, Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso, akreditavimo tvarkos, Seimo rūmų vidaus tvarkos reglamento, Seimo kanceliarijos leidimų sistemos funkcionavimo tvarkos, gali būti įspėti, jų akreditacija gali būti mėnesiui sustabdyta, nutraukta metams, vienos dienos leidimas atšauktas, pusei metų arba metams apribotas jo išdavimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lapkričio viduryje darbą pradėjusio naujos kadencijos Seimo valdyba nutarė patvirtinti patalpų, į kurias draudžiama įsinešti filmavimo kameras, fotoaparatus, garso įrašymo techniką, rengti interviu, filmuoti, fotografuoti, sąrašą. Valdyba taip pat pavedė Seimo kanceliarijai pažymėti nustatytas patalpas specialiuoju ženklu.

Lietuvos žurnalistų sąjunga šiuos sprendimus vadino antikonstituciniais ir apskundė juos teismui. Valdančiųjų sprendimą sukritikavo ir prezidentas Valdas Adamkus, raginantis abi puses susitarti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų