Lietuvos rinkėjai labiausiai palankūs Tėvynės sąjungai - Lietuvos krikščionims demokratams ir Tautos prisikėlimo partijai (TPP).

Kaip rodo viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Vilmorus“ apklausa, daugiamandatėje apygardoje konservatoriai gautų 23,7 proc., TPP - 12,8 proc. balsų.

Trečioje vietoje esančią partiją „Tvarka ir teisingumas“ palaikytų 9,7 proc. rinkėjų. Socialdemokratai būtų ketvirtai - jie gali tikėtis gauti 8,3 proc. rinkėjų balsų.

Apklausos duomenimis, daugiamandatėje apygardoje privalomą 5 proc. barjerą įveiktų ir Darbo partija (7,3 proc.) bei Lietuvos liberalų sąjūdis (5,3 proc.).

Likusios partijos į Seimą nepatektų - liberalcentristai surinktų 3,2 proc. balsų, socialliberalai ir valstiečiai liaudininkai - po 2 proc., Lenkų rinkimų akcija - 0,8 proc.

14,3 proc. apklaustųjų teigė, kad neitų balsuoti, 7,7 proc. nėra apsisprendę, už ką balsuotų.

Pagal proporcinę rinkimų sistemą vienoje visą Lietuvos teritoriją apimančioje daugiamandatėje rinkimų apygardoje į Seimą išrenkama 70 parlamentarų, likę renkami 71-oje vienmandatėje apygardoje - jose balsuojama ne už partijų pateiktą sąrašą, bet už konkrečius asmenis.

Iš viso Seime yra 141 vieta.

Apklausa atlikta lapkričio 7-15 dienomis, jos rezultatus šeštadienį skelbia „Lietuvos rytas“.


Rašyti komentarą...
V
Via Dolorosa
2008-11-22 17:16:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jumoristai. Kokia prasmė tokios apklausos? Tik ką buvo rinkimai. Veltui duoną tie apklausinėtojai valgo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų