Reaguodama į Prezidentės metiniame pranešime išsakytą kritiką įstatymų leidybai, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė sako, kad įstatymų leidybos grandinėje, kai ateina įstatymų projektai, trūksta skaidrumo.

Pasak parlamento vadovės, taip yra, nes pagal šiuo metu galiojančius juridinės technikos normas įstatymus pasirašo ministras, tačiau ne jis rengia įstatymo projektą.

„Tą įstatymo projektą rengia specialistai, bet jie lyg ir lieka visi šešėlyje, jų nematai. Kitas dalykas, kai tas projektas pakliūna į Seimą, po pateikimo prasideda svarstymas ir kartais išties, objektyviai reikia pasakyti, atsiranda nepaprastai daug kai kuriems įstatymams pataisų. Tada ir kyla klausimas, kodėl tiek daug pataisų įregistruojama ir tos pataisos praktiškai vieno ar kito Seimo nario registruotos visiškai viena kitai prieštarauja, netgi pakeičia įstatymo esmę ir prasmę. Kartais nieko negali įrodyti, bet įtari, kad kažkoks yra užsakymas", - trečiadienio rytą „Žinių radijui" sakė I. Degutienė.

Paprašyta pakomentuoti, kaip matytų įstatymų leidybos išskaidrinimą, Seimo Pirmininkė pirmiausia siūlė kovoti su vadinamaisiais šešėliniais lobistais.

I. Degutienė teigiamai įvertino Seimo ir šalies vadovės bendradarbiavimą, tai esą iliustruoja ir tas faktas, kad iš 12 Seimo priimtų įstatymų 11 Prezidentės Dalios Grybauskaitės veto buvo patenkinti.

„Tai teigiamas rezultatas, be abejo, būtų gerai, kad būtų kuo mažiau tų vetuotų įstatymų, tačiau šiandien yra tokia situacija. Bet dirbant kartu, dedant bendras pastangas, jog priimti įstatymai būtų naudingi visiems Lietuvoje, o ne kažkokiai vienai interesų grupei, po truputį einame į priekį", - dėstė Seimo Pirmininkė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų