Seimo pirmininkas nesutinka su Ramūnu Karbauskiu

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako nesutinkantis su jį delegavusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovo Ramūno Karbauskio pareiškimu, kad parlamentarės Gretos Kildišienės istorija buvo bandymas griauti valdžią.

„Tai nebuvo valdžios griovimas, tai gal buvo tik emocingai pasakyta“, - Žinių radijui trečiadienį sakė V.Pranckietis. Jo teigimu, žiniasklaidos ir oponentų vykdoma valdžios priežiūra yra demokratinėje visuomenėje suprantamas dalykas.

R.Karbauskis antradienį pareiškė, kad paskutinių savaičių įvykiai buvo „pirmas rimtesnis bandymas griauti valdžią, kurią išrinko žmonės“. Jo teigimu, G.Kildišienė atsisakė mandato tam, kad „visi Lietuvoje suprastų, jog šio puolimo tikslas yra kitas, ji tiesiog pirmoji eilėje“.

G.Kildišienė iš Seimo nusprendė pasitraukti po kritikos dėl jos motinos sudarytos automobilio išperkamosios nuomos sutarties su R.Karbauskio valdomu „Agrokoncernu“ ir paaiškėjus informacijai apie prieš dešimtmetį vykusį tyrimą dėl iš darbovietės pasisavintų lėšų.

V.Pranckiečio teigimu, ši istorija turėtų būti pamoka Seimo nariams „laiku suprasti klaidas ir jas pataisyti“. Anot parlamento vadovo, pastarosiomis dienomis pasirodžiusi informacija apie Seimo narių automobilių nuomą neleidžia daryti apibendrintų išvadų - kiekvieną atvejį reikia vertinti atskirai.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2017-01-25 08:53:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei žūsta gulbė, tai žemėn neplasnodamas krinta gulbinas... O tai jau kaip ir valdžios griūtis :) Karbauskis žino, ką šneka :)
Atsakyti
0

P
Petras
2017-01-25 09:30:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kildišienės skandalu pasinaudojo suinteresuotos jėgos , norėjo sumenkinti LVŽS ir dabartinį įsigytą rinkėjo viltį prošvaistėmis Lietuvos teisingame valdyme. Karbauskis per daug susireikšmino ar jis nežino kas valdo šalį pagal LR Konstituciją?
Atsakyti
0

P
Pikasas
2017-01-25 09:22:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir premjeras Saulius Skvernelis atsargiai ir santūriai bando LVŽS pirmininką pridengti ir atvėsinti. Verta suprasti ir tai, kad nei viena politinė partija neturi konstitucinių galių ir tuo pačiu - valdžios. Jei Įsikuria kokia politinė organizacija ir įgyja partijos statusą, tai šis įgalina ne tik pateikti visuomenei savo siekių programą, bet ir pateikti kandidatinį sąrašą. Tuo ir pasibaigia Konstitucijoje nurodytų nuostatų partinė galia. Lietuvą valdo keturios konstitucinės jėgos - Seimas, Prezidentas, Vyriausybė ir Teismas. Neatrodo, kad R.Karbauskis yra didelis teisės žinovas, nes jis dažnai pademonstruoja šios srities žinių spragas. Kada po antro Seimo rinkimų turo LVŽS pirmininkas pradėjo reikštis išskirtinai arogantiškai, jo rėmėjai suprato nepatogią situaciją ir nutarė pirmi kontratakuoti. Suūžė nepagrįsti teiginiai apie G.Landsbergio aroganciją, kurios man nepavyko įžvelgti. Gal bandyta susieti G.Landsbergio naivią viltį, kad su "valstiečiais" galima kurti valdančią koaliciją. Jei taip būtų įvykę, TS LKD pasirašytų sau bendradarbiavimo nuosprendį, nes atsakomybė būtų bendra. Šiuo metu jau galima pastebėti , kad Seimo Kultūros komiteto pirmininkas lieka gan vienišas tarp aukščiausių pareigūnų ir tai jam asmeniškai nieko gero nežada. Būtent Seimo pirmininkas ir Premjeras gali sutelkti savo institucijų narius bendram darbui "Vardan tos...". R.Karbauskis gali bandyti sutelkti visuomenė kultūros puoselėjimui. Žinoma, ne kokių pirmokėlių tautinių kostiumų projektų siūlymas už kažkokias menamų rėmėjų lėšas - prasta pavyzdys. Apibendrinant jau išryškėjusią situaciją galima teigti, kad R.Karbauskis pabandė įsėsti ne į savo roges. Arkliai pasitaikė įnoringi ir jie pradėjo tempti šį turtuolį į politinę nuošalę. Kai jis iš vežimo išstūmė savo ištikimą bendrakeleivę, tai kokia sekanti gali juo pasitikėti?

Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų