Parlamentarai susirūpino dėl viešų siūlymų internete įsigyti "naująja marihuana" vadinamo kvaitulinio šalavijo.

Valstiečiai liaudininkai Alfredas Pekeliūnas ir Rima Baškienė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą Rimvydą Turčinską, prašydami ypatingos skubos tvarka keisti teisės aktus, kurie nustatytų šio augalo vartojimo reglamentavimą ir kontrolę.

"Šiandien regime paradoksalią situaciją, kai Lietuvoje legaliai platinamas preparatas, sukeliantis haliucinacijas, kartais net transą, motorikos sutrikimus ar net visišką orientacijos praradimą, gebėjimą kalbėti. Kuo skubiau privalome imtis visų priemonių, kad šio augalo prekyba Lietuvoje būtų uždrausta", - ragina A. Pekeliūnas.

Pasak politiko, vien tai, kad šį augalą uždraudė 11 JAV valstijų bei 9 Europos šalys, parodo, kad jis neigiamai veikia žmogaus organizmą.

R.Baškienės teigimu, būtina imtis prevencijos - sudaryti platų panašų poveikį turinčių preparatų sąrašą ir užtikrinti reglamentavimo ir kontrolės mechanizmą, draudžiantį šias medžiagas platinti.

Lietuviškame interneto portale siūloma palyginti nebrangiai įsigyti kvaitulinio šalavijo, detaliai aprašytas jo vartojimas, patariama, kaip stipriau nuo jo apsvaigti, informacija iliustruojama nuotraukomis ir filmuota medžiaga. Ketvirtadienį, Seimo nariams atkreipus į tai dėmesį, portale paskelbta, kad "prekyba yra sustabdoma".


Rašyti komentarą...
n
noriu laisves
2008-01-31 14:45:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kada Lietuvoje atsiras bent vienas Seimo narys, kuris uz bus uz zoles legalizavima arba bent jau antikriminalizavima? Na, kad taptume mazdaug tokia salim kaip UK ar Ispanija, kur gali pust sau ramus, bet tipo draudziama platinti?
Atsakyti
0

V
Valdas to noriu laisves
2008-01-31 16:18:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal pirma reikėtų UK ar Ispaniją pasivyti kitais rodikliais?
Atsakyti
0

T
TIMIS
2008-01-31 16:51:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuoj uzhdraus ir alu degtine, jus kaimieciai seimunai susipazinkit su sia medziaga, kiek zinau jos neigiamas poveikis nenustatytas. Tai gal momenta uzhdraudziam ir bekvapy benzina darom? kaimieciai nebegaliu tas seimas. Pekeliunai atsibusk amerikoj is 50 valstiju uzdrausta 11oje o uropoj 9 is kiek? o gal jis net nezino kiek europoj valstybiu yra. Reikia verst tuos parshus pripumpusius musu saziningai sumoketais mokesciais. Perskaite ir iskart uzdraust skubos tvarka, o alaus ystatymas buvo svarstomas senokai o kas ish jo gavos?! Pamastykim uzh ir priesh.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų