Seimo komiteto posėdis neapsiėjo be „chuliganizmo“: iš pokalbio išmesti dalyviai ir išjunginėjami mikrofonai

Socialinių reikalų ir darbo komiteto Seime posėdyje trečiadienį svarstyti tolimųjų reisų vairuotojų reikalai. Diskusija pakrypo netikėta linkme. Iš posėdžio išmesti asmenys, ne kartą išjungti mikrofonai.

Ketvirtadienį savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje Seimo narys, komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė papasakojo daugiau apie susiklosčiusią situaciją. Anot jo, posėdžio metu patirta chuliganizmo, bus aiškinamasi, kas užsiiminėjo saviveikla.

Pateikiame visą komiteto pirmininko įrašą:

„Tolimų reisų vairuotojų reikalai ir smulkus chuliganizmas komiteto posėdyje.

Prieš vakar dienos komiteto posėdį buvau ne kartą perspėtas: „lengva nebus“, „pamatysi, ko dar nematęs“, „bus karšta“.

Šalta nebuvo, nes vykdėme tęstinę vežėjų sektoriaus parlamentinę kontrolę gilindamiesi į tolimųjų reisų vairuotojų sektoriaus problemas.

Iš prisijungusių dalyvių, tiek iš profesinių sąjungų, tiek ir darbdavių netrūko aštrios retorikos. Įsitikinau, kad racionalus dialogas kalbantis tarp socialinių partnerių šiame sektoriuje labai įtemptoje situacijoje.

„Negana to, per posėdį patyrėme ir chuliganizmo – kažkas iš prisijungusiųjų pradėjo savavališkai šalinti kitus posėdžio svečius, kai jiems būdavo suteikiamas žodis. Kažkas savavališkai, ne iš posėdžio organizatorių išjunginėjo kalbantiems mikrofonus. Gavau jau du oficialius posėdžio dalyvių laiškus, pranešančius, kad jie buvo po kelis kartus „išmesti iš posėdžio“. Bandau įsivaizduoti, kaip tai atrodytų gyvame posėdyje...“, – rašo Mindaugas Lingė.

Anot jo, tai pirmas toks atvejis, o siekiant užkirsti tam kelią bus bandoma išsiaiškinti, kas galėjo taip pasielgti:

Tai pirmas toks atvejis, kuris gali pasikaroti ir kitų Seimo komitetų darbe, todėl apie incidentą informavau Seimo valdybą, prašydamas išsiaiškinti, kas užsiminėjo saviveikla ir sustiprinti nuotolinių posėdžių saugumą, kad nepasikartotų panašūs atvejai kituose Seimo nuotoliniuose posėdžiuose.

REKLAMA

Vežėjų sektorius ypač svarbus mūsų ekonomikai. Dirba per 75 tūkst. vairuotojų. Sukuriama didelė BVP vertė. Suprantama, kad konkurencija didelė, ypač sudėtingėja sąlygos dėl ES Mobilumo direktyvos, bet tai negali būti pasiteisinimas per lėtai gerinti ar kartais net ir bloginti socialinę vairuotojų situaciją.

Artimiausiu metu nuo komiteto kreipsimės į įvairias institucijas su siūlymais dėl aktyvesnio sektoriaus problemų sprendimo.“


Rašyti komentarą...
l
leo
2021-02-26 11:28:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kada teiksitės grįžti į posėdžių sales? Pasiskiepykite AstraZen vakcina ir dirbkite kaip normalūs žmonės. O jeigu dar gali bet kas atjunginėti mikrofonus ir pan.juokus krėsti, tai čia skaitosi saugus nuotolinis Seimo darbas?
Atsakyti
0

P
Petras
2021-02-26 05:49:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai,kad tas Lingė pats visus išjunginėjo,ot sukčius
Atsakyti
-1

R
Rokas
2021-02-26 09:57:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
organizatorius visada gali nustatymuose pažymėti, ką gali ir ko negali daryti dalyviai. čia kaip citybee atveju, nesirūpina duomenų apsauga, daro belekaip. gal kas ir netyčia užmutino mikrofoną, o rezultate - juokinga.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų