Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) sukritikavo Nacionalinę narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2009-2016 metų programą - esą joje neįvertinami ankstesni pasiekimai, nenumatoma, kaip efektyvinti narkotikų kontrolę, stokojama „esminių permainų ir naujovių“.
Antradienį posėdžiavęs komitetas programos projektą nusprendė siūlyti grąžinti iniciatoriams tobulinti.
Anot komiteto pirmininko Alvydo Sadecko, projekte pasigesta 2004-2008 metų programos įgyvendinimo analizės, neatskleidžiama, kas padaryta, kokie ir ar apskritai pasiekti rezultatai stiprinant narkotikų kontrolę ir mažinant narkomanijos mastus, ko nepavyko padaryti ir kodėl.
Komiteto posėdyje pastebėta, kad projekte net nekeliamas tikslas ir uždavinys didinti valstybės ir savivaldybių institucijų, kartu ir visuomenės, vaidmenį, atsakomybę, aktyvumą, gebėjimus, veiklos efektyvumą narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos srityje.
Komiteto pranešime pažymima, kad „nieko konkretaus nenumatyta teisinės bazės tobulinimo srityje, nepaliestos ikiteisminio tyrimo efektyvumo ir teisminės praktikos problemos, neaptinkama siūlymų siekiant geresnio paauglių ir jaunų žmonių, pradedančių vartoti narkotikus, ankstyvojo išaiškinamumo“.
Komiteto narių nuomone, „programos projektas yra formalus, stokoja naujovių, esminių permainų, aktualiausių problemų išryškinimo, konkretaus pasiruošimo jas ryžtingai spręsti“.
Narkotikų kontrolės departamento prie Vyriausybės parengtai Nacionalinei narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos 2009-2016 metų programai įgyvendinti per septynerius metus reikėtų daugiau nei ketvirčio milijono litų.