naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo komitetai jau balsavo ir išsirinko savo pirmininkus, kuriuos ketvirtadienį dar turi patvirtinti vakariniame Seimo posėdyje. Paaiškėjo, kad Seimo Kultūros komitetas savo pirmininku mato konservatorių Vytautą Juozapaitį, o sveikatos reikalų – Antaną Matulą.

Seimo komitetai jau balsavo ir išsirinko savo pirmininkus, kuriuos ketvirtadienį dar turi patvirtinti vakariniame Seimo posėdyje. Paaiškėjo, kad Seimo Kultūros komitetas savo pirmininku mato konservatorių Vytautą Juozapaitį, o sveikatos reikalų – Antaną Matulą.

REKLAMA

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas balsavo ir vadovauti išrinko Lauryną Kasčiūną,  o Ekonomikos komitetas norėtų vadovu turėti Kazį Starkevičių. Švietimo ir mokslo komitetas jų nuomone turėtų būti Artūro Žukausko rankose, o Seimo ir biudžeto ir finansų komitetas vadovu išrinko Mykolą Majauskį. Europos reikalų komitetas savo vadovu išrinko Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę.

Tam dar galutinai vakariniame Seimo posėdyje turės pritarti Seimo nariai.

Jau anksčiau patvirtinta visa Seimo komitetų sudėtis. Seimas nutarimu patvirtino parlamentinių komitetų sudėtį. Seimo statute įtvirtinta, kad kiekvienas Seimo narys, išskyrus Seimo pirmininką ir ministrą pirmininką, turi būti kurio nors komiteto narys ir dalyvauti jo darbe, taip pat gali būti kito komiteto nario pavaduotojas.

REKLAMA

Saulius Skvernelis taps Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariu, kai prisieks nauja Vyriausybė.

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma teigė, kad į pirmąjį posėdį ketvirtadienį nesirinks tik Audito komitetas. Nuspręsta dar pergalvoti galimas jo kvotas, opozicijai darant griežtus pareiškimus.

REKLAMA

Karbauskis dirbs švietimo, o Gražulis – kultūros komitete

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas: Kasparas Adomaitis; Aidas Gedvilas; Aistė Gedvilienė; Ligita Girskienė; Linas Jonauskas; Arvydas Nekrošius; Andrius Palionis; Justinas Urbanavičius; Romualdas Vaitkus; Arūnas Valinskas.

Seimo Audito komitetas: Zigmantas Balčytis; Agnė Bilotaitė; Rasa Budbergytė; Evelina Dobrovolska; Simonas Gentvilas; Deividas Labanavičius; Kęstutis Masiulis; Laima Nagienė.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas: Valius Ąžuolas; Algirdas Butkevičius; Antanas Čepononis; Vytautas Gapšys; Kęstutis Glaveckas; Liudas Jonaitis; Mykolas Majauskas; Matas Maldeikis; Vytautas Mitalas; Juozas Varžgalys.

REKLAMA

Seimo Ekonomikos komitetas: Andrius Bagdonas; Viktoras Fiodorovas; Andrius Kupčinskas; Rūta Miliūtė; Laima Mogenienė; Ieva Pakarklytė; Gintautas Paluckas; Jonas Pinskus; Paulius Saudargas; Lukas Savickas; Mindaugas Skritulskas; Kazys Starkevičius.

Seimo Europos reikalų komitetas: Laima Liucija Andrikienė; Audronius Ažubalis; Andrius Bagdonas; Ligita Girskienė; Jonas Jarutis; Arminas Lydeka; Mindaugas Lingė; Mykolas Majauskas; Matas Maldeikis; Marius Matijošaitis; Andrius Mazuronis; Rūta Miliūtė; Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė; Monika Ošmianskienė; Gintautas Paluckas; Žygimantas Pavilionis; Mindaugas Puidokas; Lukas Savickas; Algirdas Sysas; Giedrius Surplys; Tomas Tomilinas; Tomas Griškevičius; Andrius Vyšniauskas; Emanuelis Zingeris; Remigijus Žemaitaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Kaimo reikalų komitetas: Juozas Baublys; Jonas Gudauskas; Vigilijus Jukna; Vidmantas Kanopa; Kęstutis Mažeika; Viktoras Pranckietis; Giedrius Surplys; Andrius Vyšniauskas.

Seimo Kultūros komitetas: Kristijonas Bartoševičius; Petras Gražulis; Vytautas Juozapaitis; Vytautas Kernagis; Arminas Lydeka; Liuda Pociūnienė; Robertas Šarknickas; Stasys Tumėnas; Kęstutis Vilkauskas.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas: Virgilijus Alekna; Vytautas Bakas; Dainius Gaižauskas; Jonas Jarutis; Laurynas Kasčiūnas; Dainius Kreivys; Raimondas Lopata; Andrius Mazuronis; Arvydas Pocius; Valdas Rakutis; Saulius Skvernelis; Dovilė Šakalienė.

REKLAMA

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas: Vilija Aleknaitė-Abramikienė; Rima Baškienė; Justas Džiugelis; Domas Griškevičius; Linas Kukuraitis; Mindaugas Lingė; Monika Ošmianskienė; Audrius Petrošius; Mindaugas Puidokas; Algirdas Sysas; Gintarė Skaistė; Tomas Tomilinas; Jonas Varkalys.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas: Morgana Danielė; Vaida Giraitytė; Paulė Kuzmickienė; Orinta Leiputė; Antanas Matulas; Monika Navickienė; Jurgita Sejonienė; Linas Slušnys; Zenonas Streikus; Rimantė Šalaševičiūtė; Aurelijus Veryga; Remigijus Žemaitaitis.

REKLAMA

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas: Arvydas Anušauskas, Dalia Asanavičiūtė; Algimantas Dumbrava; Ramūnas Karbauskis; Ieva Kačinskaitė-Urbonienė; Silva Lengvinienė; Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė; Beata Petkevič; Edmundas Pupinis; Vilija Targamadzė; Artūras Žukauskas.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas: Aušrinė Armonaitė; Irena Haase; Gabrielius Landsbergis; Česlavas Olševskis; Julius Sabatauskas; Algirdas Stončaitis; Stasys Šedbaras; Agnė Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Užsienio reikalų komitetas: Laima Liucija Andrikienė; Audronius Ažubalis; Antanas Guoga; Eugenijus Jovaiša; Marius Matijošaitis; Aušrinė Norkienė; Žygimantas Pavilionis; Antanas Vinkus; Emanuelis Zingeris.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas: Valentinas Bukauskas; Guoda Burokienė; Ričardas Juška; Gintautas Kindurys; Bronislovas Matelis; Algis Strelčiūnas; Jurgita Šiugždinienė; Rita Tamašunienė; Valdemaras Valkiūnas.

Seimo Žmogaus teisių komitetas: Tomas Bičiūnas; Eugenijus Gentvilas; Sergejus Jovaiša; Dainius Kepenis; Andrius Navickas; Tomas Vytautas Raskevičius; Jurgis Razma.

REKLAMA

Valstiečiai savo narių nedeleguos

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga palieka Seimo seniūnų sueigą ir savo atstovų nedeleguos į Seimo komitetus ir komisijas. Toks sprendimas, anot partijos pirmininko Ramūno Karbauskio, priimtas siekiant jokiais būdais nebendradarbiauti su valdančiaisiais dėl jų elgesio.

„Rezultate pirmųjų dviejų Seimo darbo dienų padaryta viskas, kad būtų sugriauta ilgametė Lietuvos Seimų tradicija, politinės kultūros pagrindai. Frakcija, kuri turi 32 narius, neturi savo atstovo Seimo vadovybėje, kai juos turi frakcijos, kuriuos turi 10–12 narių“, – Seime ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

REKLAMA

LVŽS frakcija atsisako bet kokių vadovaujančių pareigų Seimo komitetuose, komisijose bei kituose Seimo struktūriniuose padaliniuose, jos atstovai traukiasi iš Seimo seniūnų sueigos. Tokį pareiškimą LVŽS frakcija  po lapkričio 19 d. vykusio rytinio frakcijos posėdžio įteikė Seimo valdybai ir Seniūnų sueigai.

„Mes atsisakome bet kokių pareigų bet kokiame Seimo valdymo organe – komitetuose, komisijose, mes pasitraukiame iš Seniūnų sueigos. Jokiais būdais su šia Seimo dauguma nebendradarbiausime. Seimo dauguma sulauks tokio atsako, kokio ji norėjo. Parodysime, kad nesusitaikysime su tuo, kad mums kaip šunims būtų mėtomi kaulai“, – kalbėjo R. Karbauskis.

REKLAMA
REKLAMA

Seimas tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė valstiečių pasiūlytos Aušrinės Norkienės kandidatūrą. Visi kiti pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek nuo opozicijos, buvo patvirtinti.

Be savo atstovo Seimo vadovybėje likę valstiečiai žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl to, kad didelė politinė grupė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei maža grupė. 

Vakar Seime jau registruotos Seimo statuto pataisos, kuriomis iš opozicijos atimamas Seimo Audito komiteto pirmininko postas. Valdantieji kuria teisines prielaidas jį skirti tiems, kurie yra mažumoje, kuri neapsiskelbė opozicija. Taip griaunama dar viena parlamentinės demokratijos tradicija Audito komitete matyti ne kieno nors kito, o Seimo opozicijos vadovavimą“, –  rašoma Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos išplatintame pranešime žiniasklaidai frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio vardu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų