Baigiantis kadencijai Seimo valdybą užplūdo dokumentai dėl parlamentarų komandiruočių.

Į komandiruotes vyksta ir tarptautinių parlamentinių organizacijų delegacijų atstovai, ir komitetų deleguojami Seimo nariai. Kai kurie jų į užsienį vyksta baigdami ar bent jau keleriems metams sustabdydami Seimo nario karjerą – į naująjį Seimą neišrinkti.

Seimo vicepirmininko liberalo Gintaro Steponavičiaus vertinimu, kai kurių Seimo valdybos patvirtintų komandiruočių nauda Lietuvai labai abejotina.

„Jeigu tai yra oficialūs darbiniai susitikimai tarptautinėse organizacijose, kur mes darome pranešimus, tas bendravimas turi būti užtikrintas. Bet plūstelėjo banga komandiruočių, kur matome, kad žmonės, nebedirbsiantys kitame Seime, važiuoja be aiškių tikslų, be apčiuopiamos naudos šaliai ir visa tai vyksta mokesčių mokėtojų lėšomis, kada pinigai į biudžetą nesurenkami. Dauguma valdyboje toleruoja tokį atsainų požiūrį, kad pinigų yra, limitai neišnaudoti ir nemato jokios prasmės taupyti“, – BNS sakė G.Steponavičius.

Kai kurios kelionės išsemia komitetų bei delegacijų biudžetą, kuris numatytas iki kalendorinių metų pabaigos, tad naujos kadencijos parlamentarai su komandiruotėmis turės palūkėti – tam nebus lėšų.

Seimo nariai Viktoras Rinkevičius, Virginija Baltraitienė, Jonas Juozapaitis bei Kazys Starkevičius bei du Kaimo reikalų komiteto darbuotojai lapkričio 3-4 dienomis vyksta į Briuselį dalyvauti Europos Parlamento ir nacionalinių parlamentų Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetų susitikime. Ši kelionė kainuos 18 tūkst. 608 litai.

REKLAMA

Į naująjį Seimą nekandidatavęs Kaimo reikalų komiteto vadovas Viktoras Rinkevičius atmeta kritiką, esą tokia kelionė galėtų būti netikslinga.

„Gautas žinias tikrai panaudosiu, nors ir neinu į Seimą, bet panaudosiu Lietuvos naudai, niekur išvykti neketinu. Delegacija buvo sudaryta rugpjūtį, paraiškos pateiktos. Terminai spaudė, juk negalėjome laukti antrojo turo rezultatų“, – BNS sakė V.Rinkevičius.

Seimo valdyba trečiadienį pritarė socialdemokratės Vilijos Vertelienės komandiruotei į Paryžių lapkričio 5-8 dienomis dalyvauti Vakarų Europos Sąjungos Asamblėjos Technologijų ir oro erdvės bei Politinio komitetų posėdžiuose. Šiai komandiruotei, į kurią kitai kadencijai neišrinkta parlamentarė vyksta su Seimo kanceliarijos darbuotoja, skirta 7 tūkst. 108 litai.

Parlamentarės V.Vertelienės teigimu, „Seimo kadencija nesibaigė, darbas vyksta, jei esame ES nariai, prisiėmėme įpareigojimus, juos vykdome, jei mane siunčia, važiuoju“.

Daugiamandatėje apygardoje konservatorių sąraše kandidatavęs ir sąraše po reitingavo 31 vietą užimantis Arimantas Dumčius lapkričio 5-9 dienomis deleguojamas į Sofiją dalyvauti Frankofonijos Parlamentinės Asamblėjos Europos regiono asamblėjos posėdyje. Šiai komandiruotei skyrus 3 tūkst. 859 litus, Seimo delegacijai Frankofonijos Parlamentinėje Asamblėjoje skirtų lėšų likutis tėra 1 tūkst. 158 litai.

Seimo delegacijos ESBO Parlamentinėje Asamblėjoje vadovas Virginijus Domarkas bei parlamentaras Raimondas Šukys spalio 30 - lapkričio 7 dienomis komandiruojami į Vašingtoną stebėti JAV prezidento rinkimų ESBO parlamentinės Asamblėjos delegacijos sudėtyje. Ši komandiruotė atsieis 21 tūkst. 622 litus.

V.Domarko teigimu, nors kadencija baigiasi, Seimo darbas dėl to nesustoja. „Tai gal tuomet ir posėdžiai tegu nevyksta? Aš norėčiau pasakyti, kad ESBO delegacijai vadovauju jau ketverius metus ir Lietuva visą laiką buvo tinkamai atstovaujama. Be to, yra organizacinių klausimų, nėra iki galo aišku, ar vyksime“, – BNS sakė V.Domarkas.


Rašyti komentarą...
9
93 komandiruotės
2008-10-22 22:00:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
mažiausiai po 3 dienas tai iš keturių metų vienus metus zingerios nebuvo namuose plius 4 mėn atostogų tai reiškia kad šis negerbiamas seimo narys beveik 2 metus algą gavo už dyką
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų