Seimo Etikos ir procedūrų komisija artimiausiu metu turės pirmininką - seniūnų sueigoje politinių partijų frakcijų lyderiai sutarė, jog etikos sargams vadovaus darbiečių atstovas.

Etikos ir procedūrų komisijoje Darbo partija turi du atstovus Zitą Žvikienę ir Manfredą Žymantą. Darbiečiai turės nutarti, kuris iš jų taps etikos sargų galva, tuomet komisijos pirmininką tvirtins Seimas.

Etikos sargų krizė kilo po to, kai pernai lapkričio 14-ąją naujos sudėties Etikos ir procedūrų komisija neišrinko konservatorių frakcijai priklausančio Kęstučio Čilinsko pirmininku, nors dar išvakarėse opozicinės frakcijos sutarė, kad etikos sargams vadovauti turėtų būtent šis parlamentaras.

Nepavykus tapti komisijos vadovu K.Čilinskas pasitraukė ir iš jos narių. Nuo to laiko komisija buvo likusi be pirmininko - vadovo pareigas laikinai ėjo vicepirmininkas socialdemokratas Jonas Juozapaitis.

Pagal partijų susitarimą, etikos sargų pirmininko postas skiriamas opozicijai, o jo pavaduotojo - valdančiosios partijoms.

Naujos sudėties Etikos komisiją seimūnai patvirtino lapkričio 8-ąją. Joje dirba socialliberalė Nijolė Steiblienė, konservatorius Antanas Matulas, liberalcentristas Saulius Lapėnas, liberaldemokratas Remigijus Ačas, socialdemokratai J.Juozapaitis ir Algimantas Salamakinas, Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcijos atstovai Skirmantas Pabedinskas ir Aldona Staponkienė, liberalė Dalia Teišerskytė ir darbiečiai M.Žymantas bei Z.Žvikienė.

REKLAMA

Senoji Etikos ir procedūrų komisija subyrėjo po nepavykusio bandymo atstatydinti jos vadovę darbietę Romualdą Kšanienę, netekusią komisijos narių pasitikėjimo už dalyvavimą skandalą sukėlusioje finansiniais nusikaltimais įtariamo darbiečio Viktoro Uspaskicho spaudos konferencijoje Maskvoje.

Balsuojant Seime pritrūko balsų jai nušalinti, tačiau daugelis komisijos narių atsisakė su ja toliau dirbti ir komisija buvo performuota iš naujo.

Etikos ir procedūrų komisija sudaro 12 narių, kurie į ją skiriami proporcinio atstovavimo principu - tai yra joje atstovaujama kiekvienai parlamentinei frakcijai.

Tačiau kai kurie tiek ankstesnės, tiek dabartinės komisijos nariai kalba, jog etikos sargų komanda neturėtų būti formuojama remiantis priklausomybe partijai. Jie skatina grįžti prie ankstesnės tvarkos, kai kiekvienas Etikos komisijos kandidatas turėdavo surinkti 15-kos jį remiančių parlamentarų parašus ir tuomet jį jau galėjo tvirtinti visas Seimas.


Rašyti komentarą...
v
vyktaras
2008-03-10 16:02:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu gi sakiau - etikmatj!
Atsakyti
0

N
NEW
2008-03-11 14:36:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Etikmatj šoblai vadovaus sukčių gaujos atstovas iš ruskyno. Čia Lietuva.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų