Seimo darbotvarkė reikšmingai aptirpo

Seimo ketvirtadienio posėdžio darbotvarkė gerokai aptirpo – joje neliko nei Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisų, nei vaikams fizines bausmes drausti siūlančio projekto, išbrauktas ir Nacionalinio saugumo strategijos tvirtinimas.

Ketvirtadienis turėjo būti paskutinė pratęstos rudens sesijos diena, tačiau minėtus klausimus dėl neišlaikytų terminų pašalinus iš darbotvarkės Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis informavo, kad bus teikiamas nutarimas dėl sesijos pratęsimo iki kitos savaitės antradienio.

Seimo statutas numato, kad įstatymo projektas ir komiteto išvados paskelbiami Seimo interneto svetainėje ne vėliau kaip prieš 72 valandas iki Seimo posėdžio, kuriame svarstomas šis projektas, pradžios. Tuo tarpu komitetų išvados dėl minimų klausimų buvo registruotos trečiadienį – posėdžio išvakarėse.

Šis Statuto reikalavimas kartais traktuojamas kaip formalus ir esant politiniam sutarimui 72 valandų termino išlaikyti nereikalaujama. Tačiau ketvirtadienį argumentuodamas būtent šiuo Statuto straipsniu „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis pareikalavo išbraukti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų projektą – pagrindinis Žmogaus teisių komitetas išvadą jam registravo trečiadienį. Šis projektas siūlė uždrausti vaikams taikyti fizines bausmes.

Konservatorius Jurgis Razma tuomet pareikalavo būti nuosekliems ir braukti visus projektus, kurie neišlaikė minėto reikalavimo, tad iš darbotvarkės teko pašalinti ir Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisų projektą, ir nutarimo dėl Nacionalinio saugumo strategijos patvirtinimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų