Nuo pat ryto dėl Atominės elektrinės įstatymo besiginčijantys parlamentarai jau atsiliko nuo tvarkaraščio ir klausimą perkėlė popietei, rašo Lrt.lt.

„Įstatyme matome tiktai lozungus, deklaracijas ir prognozes, kad elektrinė, tiltai bus, bus, bus. O kas bus, jei nebus, ir kas už tai atsakys – nėra“, – ketvirtadienį Atominės elektrinės įstatymo pataisų svarstyme Seime sakė Raimondas Šukys. Nors ir nebevieningi, kiti valdantieji tebegina projektą ir užsimena apie užsienio partnerių „ultimatumą“.

Ryte prasidėjus svarstymui, Darbo partijos frakcijos Seime seniūnė Virginija Baltraitienė sakė, kad „Vyriausybė įvarė Seimą į kampą laiko atžvilgiu – nepritarus statyba atsidėtų dvejiems metams“ ir pasiūlė kolegoms „iš visų blogybių rinktis mažiausią“.

„Ilgą iešmą bedrožiant, šuo kepsnį nuneš“, – antrino Pilietinės demokratijos frakcijos vardu kalbėjęs Algirdas Ivanauskas.

Vis patikinančio, kad nuo atominės projekto tvarkaraščio neatsiliekama, Premjero Gedimino Kirkilo vadovaujamos Socialdemokratų partijos narė, Seimo ekonomikos komiteto vadovė Birutė Vėsaitė parlamentarus savo ruožtu paakino, pareiškusi, kad jėgainės kolegos latviai ir estai „jau kalba ultimatumų kalba“.

„Apsispręsti duoda ne daugiau nei 8 mėnesius“, – kalbėjo B. Vėsaitė, paraginusi „pritarti ir žygiuoti toliau“.

REKLAMA

Tačiau ne mažiau vaizdžiai kalbėti buvo pasirengę ir projekto kritikai. Petras Auštrevičius kalbėjo apie „atominį tango“, kurį esą sušoko vienas privatus kapitalas, Vyriausybei trypčiojant vietoje.

Konservatorių lyderis Andrius Kubilius apibendrino, kad derybų metu „Vyriausybė dirbo kaip „NDX energijos“ padalinys adresu Gedimino 11“.

Projekto kritikai pažadėjo jam nepritarti: R. Šukys valdantiesiems priklausančios Liberalų ir centro sąjungos vardu žadėjo balsuoti „prieš“.

Prieštarausiantys arba susilaikysiantys teigė ir Tvarkos ir Teisingumo frakcijos atstovas Valentinas Mazuronis bei A. Kubilius.

Atominės elektrinės pataisų svarstymo ir priėmimo klausimas turėtų būti išspręstas ketvirtadienį, tačiau dėl atsilikimo nuo tvarkaraščio klausimas gali būti perkeltas ir į penktadienį.


Rašyti komentarą...
G
GEDIMINAS
2008-01-31 16:08:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas turite galimybę siūlau žiūrėti lrs.lt Tiesioginė vaizdo transliacija iš plenarinių posėdžių salės ir raginu viešinti neteisumą. Šaunu,kad Nemalk.lt duoda pasireikšti ir piliečiams (Nemalk.lt tribūna) ir raginu visus piliečius viešinti neteisių politikų,partijų,valdininkų ,teisėjų,darbdavių ir pan. neteisumą.Visuomenė privalo ir turi teisę save apginti
Atsakyti
0

G
GEDIMINAS
2008-01-31 16:39:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
GEDIMINAS dėl atsinaujinusio liberalusajudis.lt tinklalapio
jei kas matėte tą tinklalapį, tai jame LRLS atsakingasis sekretorius Šarūnas Gustainis filmuotoje medžiagoje ''pijarina'' apie komunikaciją su partiečiais, gerbėjais ,kritikais ir priešais.Taigi grynas melas,nes P.Auštrevičiaus,Š.Gustainio ir V.Jurgučio dėka esu užblokuotas liberalusajudis.lt tinklalapyje ,įtariu kaip ir kiti komentatoriai,mėginama apsimesti ,kad yra ''liberalai'' ,o diskusijos blokuojamos ir man dar sykį užklausus partijos asmeniškai V.Jurgučiui ir Š.Gustainiui ir kur yra nuoroda ''parašyk mums'' ,tai piktybiškai ir sąmoningai neatsakinėjama ir štai dar vienas įrodymas-komentaras iš tinklalapio,tai manau to paties Šarūno Gustainio komentaras: ''Šarūnas 2008-01-31 01:46 O, pasirodo ne tik dalis komentarų keičiant serverius dingo, bet ir banai :) Ištaisysim klaidas, ištaisysim... ''
Atsakyti
0

u
uz petra
2008-01-31 17:10:15
Pranešti apie netinkamą komentarą

visoje sitoje komedijoje geriausiai atrode austrevicius - demagogas kokiu reta. be to dar krepsinio fanas. jei dar moketu nors siek tiek dainuoti tiktu i eurovizija. ta proga jam linkiu rudens rinkimuose surinkti apvalu skaiciu balsu. o kitkas kaip ir turi buti - etatiniai seimo triuksmadariai veselka, klumbys ir grazulis, ypac pastarasis, liejo savo nesavanaudiskus pasiulymus (beje, veselka ir vandenilio energetikos nepamirso pamineti), SHukys - matyt negaves reikiamo otkato ir garantiju rubikonui - puikiai laike matyt savo vado pozicijas. kubilius manau susitares su kirkilu ir eilini syki puikiai suvaidino opozicija. kitkas viskas kaip ir turi buti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų