Kadangi socialdemokratai ir kitų opozicinių partijų atstovai, pasinaudoję Seimo statuto teikiamomis galimybėmis, atidėjo Seimo rezoliucijos „Dėl spektaklio, niekinančio krikščionių simbolius“ priėmimą, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija ėmė rinkti parašus, kuriais Seimo nariai reiškia pritarimą rezoliucijai.

Seimo narių pareiškimą „Dėl spektaklio, niekinančio krikščionių simbolius“ jau pasirašė 35 Seimo nariai.

Jame Lietuvos visuomenė raginama boikotuoti krikščionis įžeidžiantį spektaklį, kuris „skaldo visuomenę, kursto religinę nesantaiką ir neturėtų būti rodomas.“

Pareiškime pabrėžiama, kad minėtas spektaklis neturėtų būti finansuojamas iš mokesčių mokėtojų pinigų.

Dokumente kalbama ir apie kultūros ministro Arūno Gelūno atsakomybę. „Pažymime, kad Lietuvos Respublikos kultūros ministras, Nacionalinio dramos teatro vadovas ir festivalio „Sirenos“ rengėjai, kurie iki šiol nesiėmė jokių veiksmų, kad būtų atsisakyta rodyti šį spektaklį, prisiima visą teisinę bei moralinę atsakomybę“, – teigiama pareiškime.

Parlamentarams siūloma pasirašyti pareiškimą „atsižvelgiant į tai, kad Nacionalinis dramos teatras Tarptautiniame Vilniaus teatro festivalyje „Sirenos“ ketina rodyti režisieriaus Romeo Kastelučio (Romeo Castelluccio) spektaklį „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“, kuriame viešai bus tyčiojamasi iš Renesanso dailininko Antonello da Messinos nutapyto „Išganytojo portreto“ ir niekinami krikščionims brangūs tikėjimo simboliai bei Švenčiausiojo Viešpaties veido atvaizdas“.

Tokiu būdu Seimo nariai siekia „ginti religijos laisvę ir būdami įsitikinę, kad viešas pasityčiojimas iš tradicinių religinių bendruomenių (krikščionių, musulmonų, judėjų ir kitų) išpažįstamų tikėjimo vertybių prieštarauja žmogaus orumui ir moralei, taip pat Lietuvos Respublikos Konstitucijos 25 straipsnio 4 dalies nuostatai, įtvirtinančiai, kad laisvė reikšti įsitikinimus, skleisti informaciją yra nesuderinama su nusikalstamais veiksmais – religinės neapykantos kurstymu“.


Rašyti komentarą...
t
tikinti pensininkė
2012-10-05 18:29:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa tai juokingai graudu. Graudu dėl politikų, kurie turėtų dirbti labai rimtus darbus tautai, bet seniai jų nedirba. Jie sureikšmina dar nematę spektaklio, ir sureikšmina dėl to, kad patys nori atrodyti susireikšminę , kas DIEVUI visai nereikšminga. DIEVUI daug reikšmingiau,kaip mes vykdome pačią pagrindinę JO patikėtą mums žemėje misiją – MYLĖTI ,ATJAUSTI ŽMOGŲ, MYLĖTI , ATJAUSTI ARTIMĄ, KAIP PATS SAVE. Mes visi šioje žemėje esame, kad vykdytume JO PALIEPIMĄ. JIS myli mus visusbe išimties. Skaitau, žiūriu TV ir stebiuosi, kaip konservatoriai įkūrė beveik DIEVO TEISMĄ (pasijuto tai galį)...teisti kitus, skleisdami neapykantą kitam... Manau, ne šiaip sau šis spektaklis atkeliavo iki Lietuvos ir labai gerai, nes nieko nėra šiaip sau šioje žemėje....Tiesiog Viešpats pameta mums netikėtumų ir laukia mūsų poelgių....meilės artimam. Be reikalo daugelis galvojame, kad DIEVAS nemato, čia jau kaip sakoma, gali kaip nori susireikšminti...
Atsakyti
0

D
Dezertyras
2012-10-05 14:01:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Elitinis idiotizmas, dvasinis skurdumas ir religinis fundamentalizmas. Ir ne kitaip.
o po to dejuoja, kad Lietuvą visiška provincija laiko.
Atsakyti
-2

d
dievaži
2012-10-05 14:17:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
jie neturi veiklos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų