Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo nariai dar turi porą dienų pateikti informaciją apie turimus skiepus ar įgytą imunitetą nuo COVID-19. To nepadarę į parlamentą nuo antradienio nepaklius. Tiesa, 118 Seimo narių dokumentus apie skiepus ar persirgimą jau pateikė, o 23 parlamentarams Seimas gali tapti nepasiekiamu. 

Seimo nariai dar turi porą dienų pateikti informaciją apie turimus skiepus ar įgytą imunitetą nuo COVID-19. To nepadarę į parlamentą nuo antradienio nepaklius. Tiesa, 118 Seimo narių dokumentus apie skiepus ar persirgimą jau pateikė, o 23 parlamentarams Seimas gali tapti nepasiekiamu. 

REKLAMA

Reikalauti iš parlamento narių dokumentų įrodančių pasiskiepijimo arba persirgimo faktą, arba neigiamų COVID-19 testų norėta jau seniai, bet užtruko Seimo Statuto derinimas, bijota, kad draudimas parlamentarams lankytis Seime gali kirstis su Konstitucija. Visgi pakeitus Seimo statutą išimčių Seimo nariams neliko, o nuo sausio 11 dienos nepateikę nei dokumento, nei neigiamo testo atsakymo, parlamentarai liks už Seimo durų. 

Blokuos pažymėjimus

„Tiems, kurie supažindino Seimo kanceliarijos darbuotojus su reikiamais dokumentais, [patekimo į Seimo rūmus] tvarka išlieka absoliučiai tokia pati, kokia veikė iki šiol. Seimo nariai, kurie teisės aktais nustatyto reikalavimo neįvykdys, Vadovybės apsaugos tarnybai deaktyvavus jų pažymėjimus, negalės įeiti, taip pat negalės įvažiuoti į vidinį Seimo kiemą. Nebent atvykimo metu jie turės su savimi reikalingus dokumentus“, – LRT radijui komentavo Seimo kancleris Modestas Gelbūda.

REKLAMA

Kiek anksčiau situaciją žiniasklaidai komentavusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė nežinanti, kiek Seimo narių neturi galimybių paso, tačiau mano, kad tokių yra vienetai.

Seimo narys Dainius Kepenis, kuris nėra pasiskiepijęs, sako jokių dokumentų niekam neteikęs, bet tai esą neturėtų jam sutrukdyti pakliūti į darbo vietą.

„Aš nepateikiau, nes nematau prasmės, aš turiu išpildęs sąlygą dėl kurios man nereikia pateikinėti, aš esu persirgęs. Nežadu nieko teikti, o ir kaip aš galiu neįeiti, jei aš įvykdžiau sąlygas“, – tv3.lt tvirtino D. Kepenis.

Tiesa, apie tai, kad persirgo, D. Kepenis viešai prakalbo šių metų vasarį. Vadinasi, po jo persirgimo praėjo jau daugiau nei 210 dienų, per kurias jis būtų galėjęs išsiimti galimybių pasą. Dabar norint jį gauti Seimo nariui reiktų skiepytis arba testuotis.

D. Kepenis kitą savaitę į Seimą, galimai nepateks, nes taisyklės, pasak parlamento viešųjų ryšių atstovės Justės Radzevičiūtės-Laugalienės, visiems vienodos.

REKLAMA
REKLAMA

„Dokumentų apie imunitetą kol kas nepateikė 23 parlamentarai, jie dar gali tai padaryti paskutinę minutę. Taip pat iki sausio 10 dienos gali pateikti neigiamus testus. Su tais testais 11 dieną galės įeiti į Seimą. Testus reikės kartoti kas 10 dienų, jie bus mokami“, – sakė viešųjų ryšių specialistė. Norint įrodyti persirgimo faktą, reiks pateikti atitinkamus dokumentus iš e-sveikatos. 

Pagal Seimo statutą, Seimo nariai gali įeiti į Seimo rūmus Seimo kanceliarijai užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės Seime tikslais pateikę susipažinti dokumentą, patvirtinantį, kad Vyriausybės nustatyta tvarka pasitikrino, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, arba kad atitinka teisės aktuose nustatytas išimtis, kai toks sveikatos patikrinimas gali būti neatliekamas.

Naujos taisyklės galios visiems

Naujosios Seimo statuto pataisos numato, kad norint įeiti į parlamento rūmus, tautos atstovai turėtų pateikti dokumentą, įrodantį, kad buvo paskiepyti, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19, tai yra galimybių pasą ar ES COVID pažymėjimą.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu Seimo narys negalėtų dalyvauti Seimo rūmuose vykstančiame Seimo posėdyje, Seimo komiteto ar komisijos posėdyje, nes nepateiktų šių dokumentų, būtų laikoma, kad posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Dokumentas, įrodantis, kad Seimo narys buvo paskiepytas, gavo neigiamą tyrimo rezultatą arba persirgo COVID-19, Seimo nariams būtų reikalingas ir kontaktiniu būdu uždarose patalpose organizuojant susitikimus su rinkėjais. Dar vasaros pabaigoje Seimo vadovybė sprendė, kad į parlamento rūmus Vilniuje reikia įleisti tik skiepą arba neigiamą COVID-19 testą turinčius lankytojus, darbuotojams šie reikalavimai buvo taikomi dar anksčiau, o dabar atėjo ir parlamentarų eilė.

Seimo statuto nuostatos įsigaliojo 2022 m. sausio 1 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų