Seimas sudaužė paskutines viltis referendumą organizuoti gegužės mėnesį

Antradienio rytą Seimo seniūnų sueigoje buvo nuspręsta iš plenarinio posėdžio darbotvarkės išbraukti klausimą apie referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams datos paskelbimą.

Posėdžio metu, svarstant darbotvarkę prie mikrofono stojusi Mišrios Seimo grupės frakcijos seniūnė Rima Baškienė teigė, kad taip negalima rodyti nepagarbos Lietuvos žmonėms. „Todėl siūlome Teisės ir teisėtvarkos komitetui, kuris nėra apsvarstęs klausimo, susirinkti pietų pertraukos metu. Popietinėje darbotvarkėje galėtume šį ypatingos skubos klausimą svarstyti. Tokios praktikos Seime yra buvę“, - sakė R. Baškienė.

Prie šios pastabos prisijungė ir Darbo partijos frakcijos narys Saulius Bucevičius. „Noriu pasakyti Kaimo reikalų komiteto vardu, kad buvome susirinkę šiandien. Vakar mūsų biuro vedėja prašė apsvarstyti šį klausimą papildomo ir pagrindinio komiteto. Kaimo reikalų komitetas tai padarė, kodėl nesusirinko Teisės ir teisėtvarkos komitetas, vadovaujamas socialdemokrato Juliaus Sabatausko, nesvarstė nežinau. Išgirdome atsakymą, kad jie nesvarstys“, - kalbėjo S. Bucevičius.

„Šiandien yra paskutinė diena, kai galime pagal Referendumo įstatymą skelbti referendumą kartu su antruoju prezidento rinkimų turu gegužės 25-ą dieną“, - pabrėžė frakcijos „Drąsos kelias“ seniūno pavaduotoja Aurelija Stancikienė.

REKLAMA

Konservatorių lyderis Andrius Kubilius priminė, kad visi privalo laikytis statuto. „Siūlymai į darbotvarkę įtraukti klausimą, kuris nėra svarstytas pagrindiniame komitete, bus pažeidžiantys Seimo statutą, - sakė A. Kubilius. - 24 valandų reikalavimas galioja visiems svarstymams“.

Posėdžiui pirmininkavęs darbietis Vydas Gedvilas tada prisipažino jokiais būdais nenorintis pažeisti statuto. Už tai, kad klausimas būtų gražintas į darbotvarkę prabalsavo 41 seimūnas, prieš buvo 29, susilaikė 48. „Taigi į darbotvarkę šis klausimas nėra įtraukiamas“, - paskelbė V. Gedvilas.


Rašyti komentarą...
r
rrr
2014-03-25 11:08:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
viska daro kad neiviktu,bet cia reikia parodyt principa kaip ir su parasu rinkimu,kad zinotu kad nereikia bandyt zmoniu kantrybes,cia jau principo reikalas,laikas busti.
Atsakyti
0

P
Petras
2014-03-25 11:47:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai seimas eilinį kartą parodė, kad jam nusi... tai ant 15 % rinkėjų, tai ant pensininkų, tai ant krašto gynybos, ant to kiek referendumas kainuos, kai jį atskirai vykdys - ko jau benorėti.
Atsakyti
0

P
Peckel
2014-03-25 15:28:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neblogai pardave jaunima kuris aria europoje,mes tik paskaiciuojam pinigus ka jie persiuncia artimiems,zeme parduokim kurios ginti nereiks nes ten gyvens svedas dar koks belgas ar norvegas,lietuvos neliks viskas gerai,nesuprantu ko ten musu proteviai kariavo del lietuvos?viska parduokim seip ir seimo nereikia parduokim putinui, zinos ka daryti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų