Seimas: nuo 2021 metų didės valstybinės pensijos

Seimas nuo 2021 metų padidino valstybines pensijas – jos bus  indeksuojamos 1,35 procento. Tam valstybės biudžete papildomai reikės 2,8 mln. eurų. 

Šios išmokos didės pareigūnams ir kariams, teisėjams, nukentėjusiems asmenims, pirmojo ir antrojo laipsnių pensijų gavėjams, mokslininkams.

Už tokias Valstybinių pensijų įstatymo pataisas, kurių iniciatoriai valstiečių frakcijos nariai Rimantė Šalaševičiūtė ir Jonas Jarutis, antradienį balsavo 130 Seimo narių, prieš ir susilaikė po vieną. 

Pasak opozicijai priklausančių valstiečių atstovo Tomo Tomilino, valstybinės pensijos indeksuojamos augant kainoms: „Tai yra pagal infliacijos lygį. Tai neprilygsta indeksacijai, kurią turime pensijų sistemoje, kai pensijos indeksuojamos pagal darbo užmokesčio fondo augimą ir jo tendencijas“. 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas pritarė šių pensijų  didinimui, tačiau pakvietė Seimą į diskusiją, ar skiriant jas nėra piktnaudžiaujama.

„Taip pat kviesčiau Seimo tyrimų skyrių panagrinėti, kam yra skiriamos valstybinės pensijos kitose Europos Sąjungos šalyse ir pažiūrėti, ar iš tiesų sistema, kurią turime Lietuvoje, atitinka europinius standartus ir europinę socialinę tvarką, kam, kaip ir kada ir kokios valstybinės pensijos skiriamos“, –  kalbėjo jis. 

Dabar nėra valstybinių pensijų, išskyrus prezidento sutuoktinio valstybinės pensijos, vertės palaikymo mechanizmo, todėl, kaip teigia pataisos iniciatoriai, keičiantis ekonominėms sąlygoms, šių pensijų perkamoji galia mažėja.  

2019 metais valstybines pensijas gavo apie 97,7 tūkst. asmenų (kartu su našliais ir našlaičiais), šioms pensijoms pernai panaudota apie 139,4 mln. eurų.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-12-15 14:32:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viena ranka duoda ,o kita atima... Tai ar gerės gyvenimas pensininkui , kai jis nepasiekia gydymo be kyšio ,kai
tiekėjus prichvatizatorius didinama el enerjijos kaina ,įvedus 7 energijos tirkėjus ,dinamos kainos šiukšlių išvežimui . Tai kas atstovauja rinkėjų intersus Lietuvoj?
Atsakyti
-1

J
Janinai
2020-12-15 18:56:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Todėl,kad dar nuo 2000m. jos nebuvo nei kartą didintos
Atsakyti
-2

A
Acha
2020-12-17 21:57:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia Kaip. praeitais metais padidėjus. pensijai. 9eu šildymas padidėjo 19 eurų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų