Dalies Seimo konservatorių frakcijos narių bandymus Seime priimti sprendimą, pripažįstantį neteisėtu nacionalinės energetikos bendrovės „Leo LT“ steigimą, kol kas lydi nesėkmės.Šešių konservatorių pateiktas Sutarties dėl nacionilinio investuotojo sukūrimo pripažinimo niekine įstatymo projektas pripažintas prieštaraujantis Konstitucijai, o pasiūlytą alternatyvų įstatymo projektą dėl „Leo LT“ pripažinimo neteisėtai įsteigta, Seimas svarstyti ketvirtadienį atsisakė.

Pasak Seimo posėdžiui pirmininkavusios Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Irenos Degutienės, siūlomas įstatymo projektas užregistruotas jau vykstant ketvirtadienio plenariniam posėdžiui, o Seimo statute numatyta, kad jis gali būti pateikiamas svarstymui tik praėjus 48 valandoms po užregistravimo.

Be to, Seimo teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Raimondas Šukys teigė, kad ir naujasis parlamentarų Gintaro Songailos,

Ryto Kupčinsko, Evaldo Jurkevičiaus, Prano Žeimio, Aurelijos Stancikienės ir Arimanto Dumčiaus pateiktas įstatymo projektas yra netinkamas.

„Tokio turinio ir tokios formos projekto svarstymas - bandymas perkelti atsakomybę į Seimą iš Vyriausybės. Noriu visus perspėti, kad priėmus sprendimus Seime, atsakomybė teks Seimui ir ji nebus kolektyvinė, kaip kažkam atrodo“, - tvirtino R. Šukys.

REKLAMA

Anot jo, Seimui tektų atsakytu už visas galimas teismų ir arbitražų nustatytas kompensacijas, kurios būtų mokamos iš biudžeto ir tai dar labiau sumažintų Seimo autoritetą visuomenės akyse.

„Negali Seimas imtis funkcijų, nes bus pažeista Konstitucija“, - tvirtino R. Šukys. Anot jo, Seime būtų galima priimti ne įstatymo projektą, o tik rezoliuciją dėl neteisėto „Leo LT“ steigimo.

Konservatoriai siūlo kreiptis į teismą ir siekti, kad neteisėta būtų pripažinta 2008 metų gegužės 20 dienos „Leo LT“ registracija Juridinių asmenų registre. Vyriausybei siūloma imtis visų būtinų teisinių veiksmų dėl turtinių bei kitų teisinių santykių, buvusių iki sutarties dėl nacionalinio investuotojo sukūrimo sudarymo, restitucijos.

Vyriausybei taip pat siūloma ištirti sutarties dėl „Leo LT“ steigimo aplinkybes, įskaitant susitarimą dėl VST privatizavimo sutarties pripažinimo pasibaigusia, ir imtis visų būtinų teisinių priemonių dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su šios sutarties sudarymu.


Rašyti komentarą...
k
komentarixas
2009-03-26 18:09:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nukirstos LEO LT aferos slibino galvos:
Kirkilas po seimo rinkimu neteko premjero posto.
Vesaite (LEO LT aferos ruporas) is seimo is Atomines energetikos komiteto perbego i Europos reikalu komiteta.
Juozaitis 1 LEO LT vadovas atsistatydines.
Mazeika 2 LEO LT vadovas atsistatydines.
Niedvaras LEO LT prezidentas atsistatydines.

Lietuva pajegi ir privalo nukirsti visas LEO LT aferos slibino galvas.
Ir padaryta zala isieskoti is kaltininku ir pasodinti juos i Lukiskes.
Tiesiog privalome sunaikinti LEO LT afera jei dar tikime kad LIETUVA priklauso paprastiems zmonems o ne oligarchams.
KITAIP NERA MUMS VIETOS SIOJE VALSTYBEJE.

Mes laimime musi po musio ir mes privalome nesustoti ir laimeti kara.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų