Seimas antradienį neatleido Žimanto Pacevičiaus iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai. Už pritarimą jo atleidimui balsavo 38 Seimo nariai, prieš 27 ir 18 parlamentarų susilaikė.

Rugsėjo 6 d. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo prašo Seimo tokio pritarimo. Šalies vadovės dekretą antradienį Seime pateikė Prezidentės vyriausiasis patarėjas Jonas Markevičius.

Pasak J. Markevičiaus, šių metų spalio 17 d. pasibaigs Ž. Pacevičiaus kadencija. Prezidentės vyriausiasis patarėjas užtikrino, kad pats Ž. Pacevičius išreiškė norą baigti tarnybą, ir Prezidentė tam pritarė. „Jokių kitų klausimų nebuvo sprendžiama“, – tvirtino J. Markevičius, atsakydamas į parlamentarų į klausimus, susijusius su Ž. Pacevičiaus pasitraukimo motyvais.

Diskusijoje dalyvavę parlamentarai pabrėžė Ž. Pacevičiaus kompetenciją, patirtį ir nerimavo dėl jo tolimesnės karjeros. Prezidentūros atstovas sakė, kad tai priklausys nuo paties Ž. Pacevičiaus apsisprendimo. „Neabejojama, kad jam bus pasiūlymų į jo vertas pareigas“, – teigė J. Markevičius.

Seimo nariai Vytenis Povilas Andriukaitis, Julius Veselka, Vidmantas Žiemelis piktinosi, jų nuomone, ydinga sistema, kuri nesuteikia ateities karjeros garantijų tokiems tarnybą paliekantiems pareigūnams.

REKLAMA

„Mes nesukūrėme sistemos, kad pareigūnai, gerai dirbę, baigę kadenciją, būtų valstybės rezerve, kad jie būtų apsaugoti“, – apgailestavo V. P. Andriukaitis.

Tarnybą paliekantis Ž. Pacevičius iš Seimo tribūnos užtikrino, kad pats apsisprendė pakeisti darbą. „Tarnyba sudėtinga, sunki (...). Buvau apsisprendęs išeiti anksčiau, bet nutariau tęsti tarnybą iki šios kadencijos pabaigos. Pats esu apsisprendęs pakeisti darbą, gal kitoje tarnyboje“, – aiškino politikams Ž. Pacevičius, prašydamas pritarimo jo atleidimui.

Ž. Pacevičius STT vadovo pareigas eina nuo 2007 m. spalio 17 d.


Rašyti komentarą...
a
algis
2012-09-18 17:24:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar vienas apsurdas,irodantis kad su sveiku protu kazkas netvarkoje.Pats zmogus sako,kad darbas sunkus ir atsakingas,todel noretu dirbti kita darba,bet partija ir vyriausybe mano kitaip.Apsoliutus bolsevizmas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų