Seimas balsuos dėl Laisvės premijų skyrimo

Seimas ketvirtadienį balsuos dėl šių metų Laisvės premijos laureatų.

2016 metų Laisvės premijas siūloma skirti kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui ir pirmajam šalies vadovui atkūrus nepriklausomybę Vytautui Landsbergiui.

Tokį nutarimo projektą registravo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ketvirtadienį planuojama jį pateikti Seimui ir iškart balsuoti dėl priėmimo.

Seimas praėjusią savaitę skubos tvarka pakeitė įstatymą, kad per vienerius metus Seimas galėtų įteikti ne vieną, o dvi Laisvės premijas.

V.Landsbergio kandidatūra Laisvės premijai buvo pasiūlyta dar pernai, tačiau praėjusios kadencijos Seimas jos nepatvirtino.

Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą. Pretendentais Laisvės premijai gauti gali būti Lietuvos ir užsienio valstybių fiziniai, viešieji ir privatūs juridiniai asmenys, nusipelnę laisvei, demokratijai ir žmogaus teisėms.

REKLAMA

Laisvės premiją Lietuvos Seimas įsteigė 2011 metų rugsėjo 15 dieną. Premija siekia 5 tūkst. eurų. Ji teikiama kasmet sausio 13-ąją per iškilmingą Laisvės gynėjų dienos minėjimą.

Pirmoji Laisvės premija buvo skirta Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejui Kovaliovui, antroji – Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui politiniam kaliniui Antanui Terleckui, trečioji – pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjui, arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui. Ketvirtoji premija pernai įteikta Lenkijos disidentui, dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui Adamui Michnikui.


Rašyti komentarą...
v
vladysk
2016-12-22 13:55:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skirdamas premiją p.Landsbergiui seimas dar labiau sukiršins tautą.Gal kitais metais tą premiją skirti p.Skverneliui ir Karbauskiui.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų