Šedbaras: Guogos grįžimas į verslą esant Seimo nariu – spjūvis į Konstituciją

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas konservatorius Stasys Šedbaras sako, kad Antano Guogos grįžimas į verslą dar esant Seimo nariu pažeidžia Konstituciją ir už tai jam galėtų būti surengta apkalta, tačiau  pripažįsta, kad surengti šio proceso Seimas nespėtų.

„Jis pažeidė Konstituciją, bet jis supranta, kad nebespėsime prasukti jam sankcijų ir jis tuo naudojasi. (...) Jis pažeidžia Konstitucijos nuostatą, draudžiančią dirbti kitą darbą. Čia spjūvis valstybei, Konstitucijai, kolegoms Seime ir rinkėjams, kurie jį rinko“, – ketvirtadienį BNS sakė S. Šedbaras.

Anot jo, A. Guoga „tik ir laukė progos, kaip pabėgti į verslą“.

Trečiadienį Kanados įmonė „Cypherpunk Holdings“ išplatino pranešimą, kad A. Guoga, atsisakęs Seimo nario mandato, grįžo į bendrovės vadovo pareigas.

„Jis dabar gali susikoncentruoti ir skirti savo laiką „Cypherpunk Holdings“ visu pajėgumu“, – rašoma pranešime.

Su pačiu A. Guoga BNS ketvirtadienio vakarą susisiekti nepavyko.

Trečiadienį parlamentaras savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė, kad dar iki tampant Seimo nariu jo veikla šioje įmonėje buvo sustabdyta.

„Taip, kaip reikalauja Lietuvos įstatymai. Angliškai, tai vadinasi „on requested leave“. Turiu visus tą patvirtinančius dokumentus. Ši įmonė yra holdingas ir užsiima investavimu. Aš esu jos savininkas“, – rašė politikas.

Apie savo buvusius ryšius su „Cypherpunk Holdings“ parlamentaras prieš rinkimus nurodė ir Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateiktoje privačių interesų deklaracijoje. Tačiau joje A. Guoga įvardijamas konsultantu, o ne vadovu.

Seimo nario pareigas eis dar mažiausiai savaitę

Apie tai, kad A. Guoga atsisako parlamentaro mandato Vyriausioji rinkimų komisija BNS informavo antradienį. Komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė tuomet teigė, kad parlamentaras įteikė pareiškimą ir paprašė jo mandatą naikinti nuo sausio 14 dienos.

Ketvirtadienį VRK pirmininkė BNS sakė, kad A. Guoga Seimo nariu dar bus mažiausiai savaitę.

„Jis Seimo nariu bus iki to momento, kol Vyriausioji rinkimų komisija sprendimu nenutrauks jo įgaliojimų ir komisijos sprendimas neįsigalios“, – sakė ji.

REKLAMA

L. Matjošaitytės teigimu, VRK savo posėdį planuoja surengti kitos savaitės pabaigoje.

„Apie posėdį yra informuotas ir ponas Antanas Guoga“, – kalbėjo VRK pirmininkė.

A. Guoga į Seimą išrinktas su opozicine Darbo partija.

Parlamentarui atsisakius mandato, į Seimą patektų pirmas po brūkšnio partijos sąraše likęs Artūras Skardžius.

Konstitucija numato, kad Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. 


Rašyti komentarą...
s
slamstas
2021-01-14 20:54:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apie Lietuvos respublikos Konstitucija.Kai tiesiogineje televizijos laidoje vyko debatai tarp Prano Sliuzo ir Vytauto Lansbergio del zemes pardavimo uzsienieciams Pranas Sliuzas pareiske,kad zeme uzsienieciams parduoti draudzia Konstitucija,o Vytautas Lansbergis atsake Lietuvos Respublikos Konstitucija slamstas. TAI DEL KO SAUGOJAM SITA SLAMSTELI UZ TAUTOS PINIGUS?Mano nuomone uz tokius sio slamstelio zodzius, duoti metukus Lukiskiu kurortu,gal vierhai atvestu i prota per kita gala, sita virtualu prezidenta.
Atsakyti
0

J
Jo
2021-01-14 21:15:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sedbarai pas mus Lietuvo Ira konstitucija va kaip nustebinote bet ji su dvigubais standartais , ką daro valdze su savo piliecei tai ta konstitucija ne velnio neveikė Sedbarai kaip yra iš tiesų ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, pasakyk išverstaskurei parazite.......
Atsakyti
0

K
Kotryna
2021-01-16 15:12:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponas Guoga dar nebuvai Landzbergių UABe.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų