• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus ir Kauno savivaldybės sako kol kas nežinančios, kaip reikės užtikrinti, kad žmonės nerūkytų daugiabučių balkonuose, o pačią idėją vertina skirtingai.

Vilniaus ir Kauno savivaldybės sako kol kas nežinančios, kaip reikės užtikrinti, kad žmonės nerūkytų daugiabučių balkonuose, o pačią idėją vertina skirtingai.

REKLAMA

Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas BNS sakė manantis, kad Seimas pasirinko netinkamą idėjos įgyvendinimo būdą. Jo teigimu, nors idėja „iš šono skamba gražiai“, daugiau dėmesio turėtų būti skiriama švietimui ir prevencijai, o ne draudimams. 

„Mes norėtumėme, kad žmonės ir nerūkytų, ir alkoholio nevartotų, ir nesikeiktų, čia labai sveikintina, tegul tik žmonės būna sveikesni, bet tas įgyvendinimas pasirinktas prastokas mūsų vertinimu“, – kalbėjo jis. 

„Mes galim priimti įstatymą, kad ir keiktis negalima, dar galbūt būtų smagu, kad ir gadint oro negalima būtų, bet apie įgyvendinimą, kontrolę ir užtikrinimą – mes puikiai suprantam, kad to padaryti bus neįmanoma, nes tai yra privati žmonių nuosavybė, privati erdvė į kurią mes apskritai neturime teisės kištis“, – sakė A. Bužinskas. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, vis dar nežinoma, kokią įstatymo užtikrinimo tvarką patvirtins Vyriausybė, tačiau jau dabar aišku, kad ją bus sunku ar išvis neįmanoma įgyvendinti. 

REKLAMA

„Manome, kad visada geresnis sprendimas yra koncentruotis į švietimą, į prevenciją, į sveikatinimą, o ne bukai uždrausti, nelabai įsivaizduojant, kaip tai bus įgyvendinama. Kadangi tas mano paminėtas kelias yra sudėtingesnis, daug kas juo ir nenori eiti. Tiesiog turėsime dar vieną priskirtą funkciją, kurios įgyvendinti neturėsime galimybės, kad ir ką parašytų Vyriausybė“, – teigė sostinės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. 

REKLAMA
REKLAMA

Kauno miesto savivaldybė sako sveikinanti įstatymą, kuris „prisidės prie komfortiškesnio kauniečių gyvenimo savo namuose“, tačiau taip pat nežino kaip jį reikės įgyvendinti ir ar pavyks tai padaryti.

„Sprendimas dėl draudimų rūkyti daugiabučių balkonuose – puiki idėja, kuri pagaliau tampa kūnu, sulaukus Seimo pritarimo. Pasisakome už tai, kad būtų garantuota žmonių teisė į saugesnę ir sveikesnę gyvenamąją aplinką“, – BNS perduotame atsakyme teigė mero patarėjas Tomas Jarusevičius. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tačiau kol kas niekas aiškiai nekalba apie realų jos įgyvendinimą, tik užsimenama, jog čia atsakomybė tektų būstų administratoriams, bendrijoms ar savivaldybėms. Pirmiausia norėtųsi sulaukti tvarkos aprašo, kaip tokios procedūros privalės būti vykdomos, kad įvertintume savo galimybes tai užtikrinti“, – sakė jis. 

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad departamentas kol kas aiškios pozicijos šiuo klausimu neturi, taip pat laukiama tikslaus įstatymo įgyvendinimo tvarkos aprašo. 

REKLAMA

„Reikia dar išsinagrinėti normaliai, susipažinti, dar nelabai turime kažkokios pozicijos“, – sakė R. Matonis. 

Jo teigimu, policija drausminant piktybiškai rūkančius gyventojus turėtų būti naudojama kaip paskutinė priemonė, didesnis darbo krūvis čia teks savivaldybei. 

Ketvirtadienį Seimas priėmė Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis uždrausta rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, jei bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui. Taip pat uždrausta rūkyti lauko kavinėse, bendrosios dalinės nuosavybės patalpose, dengtose viešojo transporto stotelėse, vaikų žaidimo aikštelėse, išskyrus rūkymui skirtas vietas.

REKLAMA

Pagal įstatymą, buto gyventojai bet kuriuo atveju privalės užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kaimyno patalpas.

Patalpos savininkas įpareigotas pareigūnui nurodyti asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą). Jeigu jis atsisakytų tai padaryti, savininkui grėstų bauda.

Sprendimą dėl Seimo priimto draudimo dar turi priimti prezidentas Gitanas Nausėda. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų