• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Finansų ministerija siūlo savivaldybėms naudotis naujomis duomenų analizės priemonėmis, kurios vietos valdžiai turėtų padėti tiksliau įvertinti tarpusavio atotrūkį, išteklius bei padėtų rasti būdus gauti papildomų pajamų.  

Finansų ministerija siūlo savivaldybėms naudotis naujomis duomenų analizės priemonėmis, kurios vietos valdžiai turėtų padėti tiksliau įvertinti tarpusavio atotrūkį, išteklius bei padėtų rasti būdus gauti papildomų pajamų.  

REKLAMA

Tikimasi, kad savivaldybių darbą palengvins Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su mokslininkais sukurtas gyvenimo kokybės indeksas bei išlaidų ir pajamų atotrūkio vertinimo moduliai. 

Finansų viceministras Darius Sadeckas sako, kad šie vieši duomenys gali padėti savivaldybėms aiškiau modeliuoti pajamas, padėtų priimti sprendimus.   

Savivaldybės jau gali pamodeliuoti, kiek galėtų surinkti papildomai pajamų pakeitę tam tikrus tarifus savo nuožiūra pagal mūsų modelį, savivaldybėms siūlyčiau aktyviai naudoti (...) Tikimės, kad jie prisidės prie dar geresnio savivaldybių savarankiškumo, savirealizacijos, galėtų išnaudoti savo potencialą, taip pat galėtų įsivertinti, kiek jos pačios galėtų padaryti, kad situaciją, vienokią ar kitokią, pagerintų“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė D. Sadeckas. 

REKLAMA
REKLAMA

Gyvenimo kokybės indeksas parodo įvairių sričių – verslumo, sveikatos ir švietimo paslaugų kokybės, pajamų skirtumus atskirose savivaldybėse, tuo metu išlaidų ir pajamų atotrūkio vertinimo moduliai gali padėti įvertinti miestų ar rajonų finansus. Nuorodos į šiuos įrankius skelbiamos agentūros interneto svetainėje. 

REKLAMA

Vienas iš modulių kūrėjų CPVA ekspertas Viktoras Sirvydis teigia, kad pajamų atotrūkio vertinimo modulis padeda savivaldybėms įvertinti mokesčių tarifus ir juos keisti didinant pajamas.

„Jis rodo, kiek savivaldybė negauna pajamų dėl to, kad pas juos yra tarifai, mažesni už klasterio vidurkį, ar lengvatų išduodama daugiau nei klasterio vidurkis, mokestinė bazė. Jie mato, kokia dalimi tie veiksniai turi padidėti, kad pasiektų klasterio vidurkį ir atitinkamai padidintų pajamas. (...) Tai nėra didelės lėšos, tikrai neišsprendžia visų problemų, bet kažkiek gali prisidėti“, – spaudos konferencijoje kalbėjo V. Sirvydis.

REKLAMA
REKLAMA

Šiaulių meras Arūnas Visockas teigia, kad didžiausias naujų įrankių pranašumas yra koncentruoti duomenys apie savivaldybes, juos gauti dabar bus lengviau nei anksčiau.

„Ten yra duomenys apie Šiaulių savivaldybę, o ką mes darėme prieš tai – mes tuos duomenis rinkome patys, pasitelkdami žmones iš visų pusių“, – spaudos konferencijoje sakė A. Visockas.

Pasak finansų viceministro D. Sadecko, savivaldybėms pradėjus naudoti įrankius ir pateikus pastabų jie ateityje bus tobulinami: „Tie instrumentai turi būti nuolat tobulinami, jau ir dabar mes reaguojame į tam tikrus savivaldybių pastebėjimus“. 

CPVA lapkritį planuoja pristatyti dar vieną priemonę, kuri padės planuoti numatomas išlaidas įvairiose srityse pagal turimus duomenis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų