Savanoriai sujungė pajėgas: šeštadienį Lietuvoje išvalyta 20 vandens telkinių

Lietuvoje šeštadienį daugiau nei 50 iš savanorių suburtų komandų valė 20 vandens telkinių – tokiu būdu vyko pasaulinė švarinimo iniciatyva „River Cleanup“.

Lietuva šiemet nustebino pasaulinės iniciatyvos organizatorius. Šiandien įvairius vandens telkinius švarino daugiau nei 50 registruotų komandų, o tai tris kartus daugiau nei pernai“, – pranešime teigė iniciatyvos Lietuvoje atstovo Žaliosios politikos instituto direktorė Ieva Budraitė.

Šeštadienį Lietuvoje valytos ne tik upės, bet ir ežerai, tvenkiniai, taip pat Baltijos jūros pakrantė, o Lietuva kartu su Belgija visame pasaulyje pirmauja pagal užregistruotų išvalyti vietų skaičių.

„Iniciatyvoje dalyvauja šeši žemynai, tačiau daugiausiai komandų dalyvauja iniciatyvos gimtinėje Belgijoje bei Lietuvoje. Tai tik dar kartą patvirtina gana aukštą lietuvių sąmoningumą juos supančios aplinkos atžvilgiu”, – teigė I. Budraitė.

Šia iniciatyva gamtosaugininkai ragina atkreipti dėmesį į vandenų taršą pasaulyje bei skatinti keisti situaciją.

„Nors vieną savaitgalį susitelkę savanoriai situacijos iš esmės nepakeis, bent jau atkreipsime dėmesį į poreikį šią situaciją keisti. O tai turime daryti ne tik dėl globalių problemų, bet ir siekdami apsaugoti upes ir ežerus Lietuvoje“, – teigė Garliavoje iniciatyvą koordinavęs Remigijus Lapinskas.

Institutas taip pat praneša, kad savanoriai šeštadienį iš Vilnelės sostinėje ištraukė per 60 padangų, tačiau dažniausiai savanoriai traukė stiklinę gėrimų tarą, dantų skalavimo skysčio pakuotes, nuorūkas.

„Pasitaikė ir automobilių detalių, statybinių medžiagų, lovos rėmas, televizoriaus korpusas ir kitų stambiagabaričių atliekų“, – rašoma pranešime.

Anot Žaliosios politikos instituto, Europoje mažiau nei 40 proc. upių atitinka geros ekologinės būklės kriterijus. Lietuvoje – beveik kas antra vertinama kaip vidutinės, blogos ar labai blogos būklės.

Pasaulinė akciją „River Cleanup“ Lietuvoje vyks antrą kartą. Pernai joje dalyvavo 500 savanorių. Iš Neries ir Nemuno bei jų pakrančių surinkta maždaug 20 tonų atliekų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų