Minint tragiškų Sausio įvykių 24-ąsias metines Generalinėje prokuratūroje vyksta proceso dalyvių susipažinimas su praėjusių metų pabaigoje baigto šio išskirtinio ikiteisminio tyrimo medžiaga.

Pasibaigus nustatytam susipažinimo laikui, prokurorai rašys kaltinamąjį aktą ir perduos bylą nagrinėti teisme. Planuojama, kad tai įvyks 2015 metų vasarą, praneša Generalinė prokuratūra.

Praėjusių metų lapkritį paskelbta, kad ikiteisminis tyrimas baigtas 69 įtariamųjų atžvilgiu.

Informavus visus proceso dalyvius apie jų teisę susipažinti su tyrimo medžiaga, susipažinti su byla prokuratūroje buvo įrengtos ir atskiros kompiuterinės darbo vietos, sudarytas darbo prie jų grafikas. Tikimasi, kad sklandžiai vykstant šiam procesui, jis bus baigtas iki šių metų gegužės 12 dienos.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje visa ikiteisminio tyrimo medžiaga, kurią sudaro daugiau nei 700 tomų dokumentų, buvo skaitmenizuota ir saugoma specialiame serveryje.

Susipažinti su byla turi teisę daugiau nei 700 nukentėjusiųjų, taip pat 69 asmenys, kurie įtariami nusikaltimais žmoniškumui bei karo nusikaltimais, ir jų gynėjai. Visi įtariamieji yra Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai, jie įvykių metu buvo Komunistų partijos vadovai, gynybos, vidaus reikalų ministerijų, KGB atstovai, karininkai ir dalyvavo tragiškuose įvykiuose prie Spaudos rūmų, televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos pastato bei kitur.

REKLAMA

Du iš įtariamųjų yra Lietuvoje, kiti nuo baudžiamojo persekiojimo slepiasi užsienyje, teigia prokuratūra.

Jiems išduoti Europos arešto orderiai, paskelbta tarptautinė paieška. Kitų įtariamųjų, tarp kurių yra ir praėjusių metų vasarą Italijoje sulaikytas bei Lietuvai neperduotas įtariamasis, atžvilgiu tyrimas buvo atskirtas ir yra tęsiamas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų