1999 m. vasario 11 d. Seimas priėmė nutarimą „Dėl valstybės sostinėje esančios Lukiškių aikštės funkcijų“ (Nr. VIIII-1070). Jis numatė Lukiškių aikštės sutvarkymą, memorialinės skulptūrinės kompozicijos – kovojusiems ir žuvusiems už Tėvynės laisvę sukūrimą, buvusiuose KGB rūmuose įsteigti kovos už Lietuvos laisvę muziejų su informaciniu centru. Šiuo metu dalyje pastato yra įsikūręs Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, didžiojoje dalyje – teismai.

Jei dėl pačios Lukiškių aikštės Vyriausybės sudaryta komisija pagaliau imasi konkrečių veiksmų, tai muziejaus, informacinio centro steigimas paliktas be deramo dėmesio. Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga pieš keletą metų kreipėsi į Teisingumo ministeriją, tačiau buvo atsakyta, kad caro laikais šiame pastate buvo kalėjimas, todėl esą jame ir turi išlikti teismai.

Tokiu iškreiptu, pretenduojančiu į paveldą, samprotavimu naudojasi ir rūmuose įsikūrę teismai, kurie net gviešiasi į papildomas patalpas šiuose rūmuose, kurios priklauso Genocido centrui (net savavališkai uždarė išėjimą į rūmų kiemą). Š. m. rugpjūčio 23d., rūmuose įsikūrusių teismų vadovų iniciatyva, Aplinkos ministerijos komisija „inspektavo“ Genocido centro padalinių ir Ypatingojo archyvo užimamas patalpas su tikslu dar dalį jų perduoti teismams.

REKLAMA

Iš tikrųjų teisingumo institucijų patalpos Vilniuje plečiasi nepamatuotai: nauji, itin erdvūs Teisingumo rūmai (statydinti visiems teismams – Laisvės prospekte 79A), nauji Generalinės prokuratūros rūmai (Rinktinės g. 5A), naujai užimti poliklinikos rūmai Vilniaus apygardos administraciniam teismui (Žygimantų g. 2). Jei jau tikrai pritrūktų vietos, žinotina, kad netrukus atsilaisvins VSD patalpos (Vytenio g. 1), Vilniuje yra ir kitų nenaudojamų patalpų (buvusios Sveikatos apsaugos ministerijos patalpos, kuriose laisvai galėtų sutilpti visi teismai įsikūrę buvusiuose KGB rūmuose).


Rašyti komentarą...
A
Aldona
2010-09-14 16:07:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tremtiniai ir emigrantai tik taip vargšai žmonės. Lukiškių aikštė - istorinė vieta, kurioje talpinamos asmenybės. Istorija nuspręs, kas vertas tautos atminimo.
Atsakyti
0

2010-09-14 16:11:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
<div class="badCommentText">Komentaras buvo pašalintas dėl neetiško, įžeidžiančio turinio.</div>
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų