REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
Santaros klinikose – naujas padalinys (nuotr. facebook.com)

Santaros klinikose – naujas padalinys

Santaros klinikų atstovai pirmadienį pranešė, kad gydymo įstaigoje darbą pradėjo naujas padalinys.

5

Santaros klinikų atstovai pirmadienį pranešė, kad gydymo įstaigoje darbą pradėjo naujas padalinys.

REKLAMA

Kaip teigiama paskelbtame įraše, čia darbą pradėjo Veido ir žandikaulių chirurgijos skyrius.

„Santaros klinikose darbą pradėjo naujas padalinys – F korpuse (Santariškų g. 2A) 3 aukšte atidarytas Veido ir žandikaulių chirurgijos skyrius“, – teigiama pranešime.

Čia teikiamas plataus spektro burnos, veido ir žandikaulių patologijos gydymas: neišdygusių dantų šalinimo operacijos, dantų implantacijos, žandikaulių alveolinės ataugos regeneracinės procedūros, įgimtų ir įgytų veido deformacijų, smilkininio-apatinio žandikaulio sąnario, nepiktybinių veido, kaklo ir žandikaulių darinių, seilių liaukų patologijų chirurginis gydymas.

Veido ir žandikaulių skyriuje sumontuota nauja radiologinė įranga, skirta panoraminėms rentgenogramoms ir tūrinei kompiuterinei tomografijai atlikti. Vaikams Dienos stacionaro sąlygomis yra galimybė fiksuoti gydytojų ortodontų paskirtus įvairaus tipo ortodontinius implantus, taikant intraveninę sedaciją ar bendrąją endotrachėjinę (intubacinę) nejautrą.

REKLAMA
REKLAMA

Paslaugos suaugusiems mokamos, vaikams (asmenims iki 18 m.) – finansuojamos iš PSDF lėšų. Veido ir žandikaulių chirurgijos skyriaus vedėjas – Gediminas Kapušinskas.

REKLAMA

Daugiau informacijos galima rasti ČIA

Slaugos paslaugos namuose bus teikiamos ir savaitgaliais, vakare – SAM

Slaugos paslaugų teikimas pacientų namuose turi būti užtikrinamas vakarais, savaitgaliais ir švenčių dienomis, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Anot jos, taip pat greitu metu pas pacientus vykstančias komandas papildys dar vienas specialistas – ergoterapeutas.

Pagal įsakymą, asmens sveikatos priežiūros paslaugos namuose bus teikiamos kasdien nuo 8 val. iki 20 valandos.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, slaugos namuose plėtra yra pasaulinė tendencija, geriausiai atliepianti pacientų ir sveikatos sistemos poreikius. 

„Pacientai patogiausiai jaučiasi natūralioje aplinkoje, kur gauna visapusišką jiems reikalingą priežiūrą, tokiu būdu mažinant gydytojų ir gydymo įstaigų apkrovą. Šiandien Lietuvoje jau 43 tūkst. pacientų naudojasi slaugos namuose privalumais. Įvertinus demografines tendencijas, jų tik daugės, todėl slaugos paslaugos yra nuolat tobulinamos ir plečiamos“, – pranešime sakė ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iki šiol šios paslaugos teiktos tik dienos metu.

„Žmonėms nebeužtenka paslaugų tik dienos metu. Liga nesibaigia penktadienį 17 valandą. Pavyzdžiui, jei yra paskirta antibiotikų terapija, mes jos negalime nutraukti penktadienį ir pratęsti pirmadienį, arba, jei reikalinga kasdienė žaizdos priežiūra, – nukelti ambulatorinį gydymą į darbo valandas. Dėl to priimtas sprendimas pratęsti paslaugų teikimą vakarais, savaitgaliais ir švenčių dienomis, taip užtikrinant gydymo tęstinumą“, – sakė SAM Slaugos ir ilgalaikės priežiūros skyriaus patarėjas Marius Čiurlionis.

REKLAMA

Be to, pagal ministro įsakymą, prie dabartinės slaugos paslaugas teikiančios komandos – slaugytojo, slaugytojo padėjėjo ir kineziterapeuto – prisidės ergoterapeutas. 

„Tai ypač svarbu žmonėms po somatinių ir neurologinių sutrikimų, traumų, dėl kurių sutrinka kasdienio gyvenimo funkcijos. Ergoterapeutas, bendraudamas su pacientu, jo artimaisiais bei atlikdamas procedūras, padeda po traumos ar ligos sugrįžti į pilnavertį gyvenimą, susigrąžinti prieš ligą turėtus darbinius įgūdžius bei pasijusti savarankiškesniam kasdienėje veikloje“, – teigė M. Čiurlionis.  

REKLAMA

Nuo šių metų asmens sveikatos priežiūros paslaugas namuose teikiančios įstaigos galės pasirinktinai įdarbinti ergoterapeutus, o nuo 2024 metų sausio 1 dienos šie specialistai papildys visas slaugos paslaugas namuose teikiančias komandas. 

Kartu su naujuoju įsakymu plečiamas ir kompensuojamų paslaugų skaičius. Iki šiol visi pacientai per metus galėjo gauti ne daugiau nei 104 iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojamas paslaugas.

Nuo sausio 1-osios šeimos gydytojas arba su juo dirbantis slaugytojas vertina paciento esamą būklę ir slaugos poreikius, kurie skirstomi į mažus, vidutinius ir didelius. Nuo poreikio dydžio priklauso ir paslaugų, apmokamų iš PSDF, skaičius – 52, 104 ir 260 paslaugų per metus.

Siuntimą ambulatorinėms slaugos paslaugoms namuose išrašo paciento šeimos gydytojas, o slaugos priežiūros paslaugas namuose gali gauti asmenys, kuriems dėl pakitusios sveikatos būklės ar dėl funkcinio sutrikimo sunku visavertiškai veikti kasdieninėje buityje, taip pat žmonės, kuriems po dienos chirurgijos yra reikalingos slaugos paslaugos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų