Šalia Vilniaus – „mirties namai“: šiurpą kelia ir žmonėms, ir gyvūnams

Apie sodo namą Rastinėnuose, Vilniaus apylinkių gyventojai pranešė jau praėjusių metų vasarą. Tuomet atvykus prie apleisto pastato mus pasitiko du medžiokliniai šunys, o ant žemės mėtėsi daugybė apgraužtų kaulų. Visgi labiausiai nosį rietė sklindanti smarvė ir sklido keturkojų kaukimas pačiame name.

21

Viduje kone dešimt gyvūnų. Į Rastinėnus netrukus atvyko Vilniaus rajono viešosios tvarkos pareigūnai. Pavyko susisiekti ir su namelio bei šunų savininku. Paaiškėjo, kad jis – viename Vilniaus universitetų dirbantis ir praėjusiuose Seimo rinkimuose dalyvavęs Eugenijus Paliokas. Vyras tuomet tikino, kad šie šunys jį saugo ir jis tikrai jais rūpinasi, nuolat šeria ir girdo, turi ir jų dokumentus.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šalia Vilniaus – „mirties namai“: šiurpą kelia ir žmonėms, ir gyvūnams

Visgi pareigūnai liepė susitvarkyti ir gyvūnus iš namo, taip pat ir lakstančius lauke išvežti. Nors savininkas pažadėjo tai padaryti, žmonės šiurpą keliančius vaizdus užfiksavo šį savaitgalį. Ir situacija kur kas kraupesnė. Ant žemės mėtosi ne tik kaulai, bet ir šunelių kūnų liekanos. O nenaudojamame šaldiklyje – į audinį suvyniota gaišena. Manoma, kad negyvenamame name užrakinta apie 20 šunelių, o į lauką jie neišleidžiami jau apie porą metų. Gyvūnai kankinasi purve, savo išmatose, dalis akivaizdžiai sergančių, vienas su trimis kojomis.

Pats savininkas sako, kad vieną šunelį kažkas nunuodijo, o kitą nušovė, o kūnus laiko ekspertizei. Visgi šiandien organizacija „SOS gyvūnai“ ir keliolika savanorių nusprendė įkalintus šunelius išvaduoti. Ir Eugenijus Paliokas sutiko gyvūnus atiduoti.

Kai  iš namo rūsio išnešami keturkojai, jie akivaizdžiai išsigandę, net drimba putos. O nuo jų sklindantį kvapąsunku apibūdinti. Organizacijos vadovė Ilona sako, kad tokio vaizdo nematė per visus 13 darbo metų. Beje apie šią situaciją informuota ir policija bei maisto ir veterinarijos tarnyba. Šunų šeimininkas iki šiol tikina, kad toks būrys keturkojų sodo namelyje dėl saugumo. Esą juos įsigijo po brolio žmogžudystės.

Dabar šuneliai bus vežami pas veterinarą ir kurį laiką glausis pas savanorius, vėliau jie keliaus jau pas ilgalaikius naujus šeimininkus.

Vien už palaidų šunų laikymą gyvenvietėje savininkui gali grėsti bauda iki 230 eurų, tačiau ar jis bus nubaustas, taip pat ir už nepriežiūrą, kol kas neaišku.


Rašyti komentarą...
A
2019-03-12 19:31:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad ir pačiam šeimininkui pagalbos reik. Su galva negerai.
Atsakyti
0

E
Ema
2019-03-12 00:24:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai priciuozes diedas
Atsakyti
-1

R
Rasa
2019-03-12 23:13:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kankintojas sadistas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų