REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) kanceliarijai vadovauja „darbietė“ Danguolė Juozapavičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji „dėl tarnybinės būtinybės perkelta į ministerijos kanclerio pareigas“, BNS patvirtino socialinės apsaugos ir darbo ministrės „darbietės“ Algimantos Pabedinskienės patarėjas Arūnas Malinovskis.

REKLAMA

D.Juozapavičienė iki šiol ėjo ministerijos vyriausiosios patarėjos pareigas, vasarą laimėjusi konkursą joms eiti, o anksčiau – politinio pasitikėjimo, ministrės patarėjos, pareigas. Ji yra Darbo partijos Alytaus miesto skyriaus vadovė, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė.

A.Malinovskio teigimu, buvęs ministerijos kancleris Alvydas Puodžiukas iš pareigų pasitraukė savo noru, paskutinė jo darbo diena buvo pirmadienis.

REKLAMA
REKLAMA

„Komentuoti, kodėl kancleris nusprendė išeiti, man būtų neetiška, tai jo sprendimas buvo", – sakė patarėjas.

A. Malinovskio teigimu, dėl kanclerio pareigų turėtų būti skelbiamas konkursas, nes perkelti į minimas pareigas dėl tarnybinės būtinybės galima metams.

„Dėl tarnybinės būtinybės ministerijos vyriausioji patarėja, kuri yra karjeros valstybės tarnautoja, perkelta į ministerijos kanclerio pareigas. Pagal įstatymus, pagal tarnybinę būtinybę valstybės tarnautojas gali būti perkeltas ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui, tai artimiausiu metu ir bus sprendžiama dėl konkurso“, – sakė patarėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spalio pabaigoje ministrės siūlymu iš SADM atsistatydino su Darbo partijos deleguoti viceministrai – Aivaras Tušas bei Audrius Bitinas.

A.Pabedinskienė tuomet pokyčius komentavo sakydama, kad formuoti politinę komandą – ministro prerogatyva.

„Formuoti politinę komandą – ministro prerogatyva, o viceministrai yra politinio pasitikėjimo pareigūnai. Aš kaip ministrė prisiimu tą atsakomybę ir formuoju komandą, su kuria man reikės dirbti. Vyksta normalus procesas“, – BNS tuomet sakė A.Pabedinskienė.

REKLAMA

Ministrė tuomet taip pat tuomet patikino, jog ministerijos kancleriui A. Puodžiukui nebuvo siūloma trauktis ir jis nėra parašęs pareiškimo.

Pasikeitimai ministerijoje įvyko, kai SADM veiklą viešai sukritikavo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, tuomet dar laikinoji Darbo partijos vadovė. Taip pat A.Pabedinskienė kartu su švietimo ministru Dainiumi Pavalkiu buvo sulaukę kritikos Darbo partijos tarybos posėdyje. Jiems turėta priekaištų dėl esą prasto Vyriausybės programos vykdymo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų