Rusų pareigūnų sulaikytas Markauskas: „Esu geras žvejys, bet, pasirodo, orientacininkas ne koks“ Trys vyrai grąžinti į Lietuvą, jiems skirtos baudos

Rusijos pareigūnų Kuršių mariose sekmadienį buvę sulaikyti trys Lietuvos piliečiai – Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas ir du verslininkai – perduoti Lietuvai, BNS patvirtino Užsienio reikalų ministerija (URM).

„Lietuvos sienos įgaliotinis pranešė, kad visi incidento Kuršių mariose dalyviai jau Lietuvoje. Perdavimo procedūra baigta“, – BNS sekmadienio vakarą informavo užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Lietuvos piliečiai buvo perduoti Panemunės pasienio poste.

Apie incidentą pranešusio portalo 15min.lt žiniomis, Rusijos pareigūnai dėl galimo sienos pažeidimo sekmadienį sulaikė Klaipėdos rajono merą, buvusį žemės ūkio ministrą B. Markauską ir du verslininkus – buvusį B. Markausko patarėją Dalių Žilinską ir Romualdą Šukį. 

Socialiniuose tinkluose sekmadienio vakarą pasisakė ir B. Markauskas.

„Esu geras žvejys, bet, pasirodo, orientacininkas ne koks.

Turbūt jau girdėjote apie šiandien įvykusį incidentą. Noriu patvirtinti, kad ši informacija yra teisinga. Šiandien žvejodamas Kuršių mariose netyčia kirtau Rusijos valstybės sieną. Buvau sulaikytas ir skirta piniginė bauda.

Apgailestauju dėl šio incidento. Įvykis ne pats maloniausias, bet jau vykstu namo. Taip pat noriu padėkoti ir mūsų šalies konsuliniams pareigūnams už operatyvumą ir pagalbą“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo B. Markauskas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis BNS teigė, kad įvyko sienos pažeidimas, veikiausiai netyčinis. 

„Sienos pažeidimas – netyčinis, greičiausiai. Čia prieš 14-tą valandą fiksuotas, Kuršių mariose kateris, pirminiais duomenimis, kirtęs sieną įplaukė į Rusijos pusę ir buvo sulaikytas Rusijos pareigūnų. Kiek žinome, yra trys Lietuvos piliečiai“, – kalbėjo G. Mišutis. 

Pasak jo, kaip įprasta tokiais atvejais, pradeda veikti Sienos įgaliotinio institutas, kuris yra sukurtas panašiems incidentams spręsti – keičiamasi informacija, tikslinamos aplinkybės. 

G. Mišučio teigimu, tokių sienos kirtimo incidentų būna ypač šiltuoju metų laiku: „pramogautojai, kateriai, jachtos ir taip toliau – ir į vieną, ir į kitą pusę pasitaiko“.


Rašyti komentarą...
M
Marekas
2021-10-24 17:05:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Garantuoju brakonieriavo,gerai įkalė užsnūdo ir nuplaukė į Rusijos vandenis, o gal pipkes plugdino į Lietuvą, dabar "lietuviai puala" gal ne rusai?
Atsakyti
-8

D
Dainius
2021-10-24 17:16:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ariau Ariau lygiuasius laukelius, atėjo ruselis numove triusikus
Atsakyti
-8

N
N
2021-10-24 20:03:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai parašė sulaikė merą ir du lietuvius. Tai meras ne lietuvis? Ot plugai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų