• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijai uždraudus karinio-techninio bendradarbiavimo sandorius su penkiomis Lietuvos lėktuvų bei sraigtasparnių remonto, technikos bei ginkluotės prekybos įmonėmis, jų atstovai sako neturintys jokių ryšių su Rusija, o kai kurios šių bendrovių teigia niekada jų ir neturėjusios. 

Rusijai uždraudus karinio-techninio bendradarbiavimo sandorius su penkiomis Lietuvos lėktuvų bei sraigtasparnių remonto, technikos bei ginkluotės prekybos įmonėmis, jų atstovai sako neturintys jokių ryšių su Rusija, o kai kurios šių bendrovių teigia niekada jų ir neturėjusios. 

REKLAMA

Rusijos vyriausybė skelbia, kad tokio draudimo sąraše yra Lietuvos įmonės „Aviabaltika aviation Ltd.“ (tokia įmonė Registrų centre nėra registruota, tačiau veiklos aprašyme ji tapatinasi su „Aviabaltika“), „Helisota“, „Defensus“, „ASU Baltija“, „Defensa“. 

Gedimino Žiemelio valdomos aviacijos verslo grupės „Avia Solutions Group“, kuri kontroliuoja Kauno sraigtasparnių remonto įmonę „Helisota“, komunikacijos vadovė Vilma Vaitiekūnaitė sako, kad bendrovei atsidurti tokiame sąraše yra „garbė“, o Rusijos skelbiamos sankcijos įmonei yra „juokingos“.

„Mes labai džiaugiamės, kad esame tame sąraše, nes tik prasidėjus karui Ukrainoje „Helisota“ paskelbė stabdanti visų rusiškų sraigtasparnių remonto veiklą, nes tokia veikla tiesiog neįmanoma moraliai“, – BNS sakė V.  Vaitiekūnaitė.

REKLAMA
REKLAMA

„Tas Rusijos pareiškimas praėjus metams nuo mūsų apsisprendimo atrodo truputį juokingas“, – pridūrė ji.

Pasak „Avia Solutions Group“ atstovės, „Helisota“ šiuo metu baigia remontuoti rusiškus orlaivius, tačiau ne Rusijos klientams. Įmonė visas orlaivių aptarnavimo ir priežiūros paslaugas dabar teikia tik „Airbus“ bei „Robinson“ gamintojų sraigtasparniams. 

REKLAMA

Su Kaune, Karmėlavoje veikiančios sraigtasparnių remonto, aviacijos technikos bei įrangos prekybos bendrovės „Aviabaltika“ valdoma ar su ja susijusia „Aviabaltika aviation Ltd.“, BNS kol kas susisiekti nepavyko.

„Aviabaltika“ priklauso buvusiam nušalintojo prezidento Rolando Pakso patarėjui ir vienam didžiausių jo rinkimų kampanijos rėmėjų Jurijui Borisovui.

Kaune įsikūrusios bendrovės „ASU Baltija“, užsiimančios įvairių vakarietiškų saugumo priemonių diegimu į rusiškus orlaivius, komercijos direktorius Ričardas Rugevičius sakė, kad šiandieninės rusiškos sankcijos yra „popierinės – dėl varnelės“, nes įmonė kontaktų su Rusijos klientais neturi nuo 2016 metų.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes į šiuos juodus sąrašus esame patekę dar nuo 2016 metų, todėl dabartinės popierinės sankcijos mums jokios reikšmės neturi ir negali turėti. Tiesiog tai popierinė varnelė ir nieko daugiau“, – BNS sakė „ASU Baltijos“ atstovas.

Pasak R. Rugevičiaus, įmonė trečiųjų šalių privačioms ir karinėms įmonėms į jų rusiškus sraigtasparnius montuoja įvairias vakarietiškas saugumo priemones, pavyzdžiui, papildomus šarvus ant gyvybiškai svarbių orlaivio vietų, taip pat įrengia įvairias navigacines, gelbėjimo sistemas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ginklais ir specializuota apranga prekiaujančios Vilniaus įmonės „Defensus“ vadovė Asta Bataitytė BNS sakė, kad įmonė su klientais iš Rusijos nedirbo ir neplanuoja dirbti.

„Mes su jais niekada nedirbome ir neplanuojame“, – teigė ji.

„Defensus“ taip pat verčiasi konsultacijomis, susijusiomis su specialios įrangos ir gaminių rinka. Ją nuo spalio kontroliuoja vienas fizinis asmuo ir Latvijos įmonė „Scand energo system“. 

Ginklais bei kitomis kariuomenei ir teisėtvarkai skirtomis prekėmis prekiaujančios įmonės „Defensa“ atstovas taip pat BNS sakė, kad su Rusijos rinka bendrovė niekada nedirbo ir tokių planų neturi.

REKLAMA

„Defensą“ valdo vieno asmens kontroliuojama Vilniaus bendrovė „Arveka“.

Rusijos vyriausybės teigimu, atsakomosios sankcijos pritaikytos iš viso 74 įmonėms ir organizacijoms iš „nedraugiškų šalių“: Bulgarijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Kanados, Lietuvos, Slovakijos, Lenkijos, Čekijos, Juodkalnijos, Estijos ir JAV. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų