Rusijos pilietis į Lietuvą mėgino įvažiuoti turėdamas du pasus. Kadangi nė vienas asmens dokumentas neatitiko užsieniečio kelionei keliamų reikalavimų, jam gresia administracinė atsakomybė.

Antradienį po vidurnakčio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Šiaulių rinktinės Zarasų užkardos pareigūnai pasienyje su Latvija, kelyje Daugpilis - Zarasai ties Smėlynės kaimu, patikrinti sustabdė krovininį automobilį „Iveco“. Paaiškėjo, kad mašiną vairavo 45 metų Rusijos pilietis.

Dokumentų kontrolės metu vyras pasieniečiams pateikė jo vardu išduotą negaliojantį Rusijos piliečio pasą, kuriame buvo galiojanti Šengeno viza, ir galiojantį Rusijos piliečio pasą, kuriame nebuvo Šengeno vizos.

Pasak VSAT, pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus galiojanti viza turi būti galiojančiame kelionės dokumente.

Dėl neteisėto atvykimo į Lietuvą ir buvimo joje pasieniečiai pradėjo administracinę teiseną. Sprendimą dėl bausmės skyrimo užsieniečiui ketinama priimti antradienį.

Tuo tarpu pirmadienį VSAT Šiaulių rinktinės Pasvalio užkardos pasieniečiai ties Pasvalio rajono Škilinpamušio kaimu patikrinti sustabdė lengvąjį automobilį „Ford Galaxy“.

Paaiškėjo, kad mašiną latviškais valstybiniais registracijos numeriais vairavo 50 metų Lietuvos pilietis, gyvenantis Latvijoje. Vyras pasieniečiams pateikė lietuviško pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą, kuris, kaip paaiškėjo pasieniečiams patikrinus duomenų bazes, tokio asmens vardu nebuvo išduotas.

VSAT Šiaulių rinktinės pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl disponavimo suklastotu dokumentu ir jo panaudojimo. Lietuvis dviem paroms uždarytas į areštinę.


Rašyti komentarą...
k
kaip idomu
2009-01-06 16:07:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
zmones vaziuoja dviraciais, automobiliais, traukiniais... , o rusas isigudrino vaziuoti dviem pasais...
Atsakyti
0

O
O,
2009-01-06 16:08:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
pavyzdziui, i JAV su tokiais dvem pasais ivaziuoti galima. Bet ne, Lietuvoje kitokia logika.
Atsakyti
0

O
OT
2009-01-06 16:40:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia biurokratinis priekabiavimas,o ne koks nors Rusijos piliečio dokumentų klastojimas. VSAT seržantėlis surado raidę ,gal nepasipelnė. Taip priekabių ieškos ir Rusijos pusės pasieniečiai -blogis už blogį...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų