Į Seimą vėl norintis patekti Vaclovas Karbauskis ėmė rinkti gyventojų parašus, nors to daryti jam nereikia - šio parlamentaro kandidatūrą kels socialliberalai.

Antrąją kadenciją Seime baigiančiam socialliberalui V.Karbauskiui smalsu, ar tauragiškiai vėl balsuos už jį. Šią savaitę Tauragės centre dvi merginos, kurių viena prisipažino esanti septyniolikmetė, stabdė praeivius ir klausė, ar jie balsuotų už V.Karbauskį. Norintys pasirašyti už šį politiką turėjo nurodyti ir savo vardą, pavardę, adresą.

„Parašus renku savo iniciatyva. Noriu žinoti, kiek Tauragėje yra rinkėjų, remiančių mane. Naudojame panašius blankus į tuos, kuriuos dalija Vyriausioji rinkimų komisija, tačiau žmonių neprašome parašyti savo asmens kodo“, - aiškino V.Karbauskis.

Politikas svarstė, kad merginos galbūt yra jaunosios socialliberalės ar padeda savo tėvams, kurie yra partijos nariai.

„Nepilnamečiai gali dirbti, o parašų rinkti negali? Nematau nieko smerktina, kad septyniolikmetė renka parašus“, - kalbėjo Seimo narys.

Tačiau vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė - kiek kitokios nuomonės. Pripažinusi, kad teisės aktuose nėra aiškiai reglamentuotas jaunimo dalyvavimas rinkimų agitacijoje, pareigūnė vis dėlto pabrėžė, jog nereikia piktnaudžiauti asmenų, kuriems dar nėra aštuoniolikos metų, patiklumu.

REKLAMA

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga pernai tyrė du skundus, kai nepilnamečiai dalijo kvietimus į Darbo partijos surengtą koncertą ir agitacinius lapelius, o jaunieji socialliberalai platino rinkimų skrajutes.

„Vaikai nebuvo apsaugoti nuo konfliktų. Pirmuoju atveju nepilnamečiai kvietimus dalijo per pamokas, o kitu - vaikus gatvėje nufotografavo pasipiktinęs kitos partijos atstovas.

Šitoks jo poelgis nepilnamečiams sukėlė stresą“, - prisiminė R.Šalaševičiūtė.

Tuomet kontrolierė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją siūlydama nuspręsti, ar galima vaikams skleisti informaciją apie politinių partijų veiklą. Tačiau jokio sprendimo nepriimta.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigia, kad oficialiai parašų rinkti dar negalima.

„Tačiau jeigu V.Karbauskis vykdo akciją, kuria nori jau dabar įvertinti rinkėjų pasirinkimą, manau, nieko bloga. Bet nereikėtų į rinkimus įtraukti nepilnamečių. Tokį politikų poelgį pavadinčiau nekorektišku“, teigė jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų