Partijos Seimo rinkimų agitacijai numačiusios atseikėti per 8 mln. Lt, daugiausia – maždaug 2,7 mln. Lt – jai skirs konservatoriai.

Parlamentinės partijos jau išrikiavo didžiąją dalį savo kandidatų šių metų rudenį vyksiantiems Seimo rinkimams vienmandatėse apygardose. Darbo partija ir „tvarkiečiai“ jau turi net savo šūkius, kuriais vilioja rinkėjus.

Prezidentės dekretas

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigia, kad rinkimų kampanijas politinės partijos pradėjo gerokai anksčiau, nors oficialiai apie Seimo rinkimus Prezidentė Dalia Grybauskaitė dar nepranešė.

Vadovaujantis Seimo rinkimų įstatymu, rinkimų agitacijos pradžia skelbiama diena, kai Prezidentas pasirašo dekretą apie naujus Seimo rinkimus.

Tai valstybės vadovas turi padaryti likus pusmečiui iki rinkimų.

Seimas jau anksčiau apsisprendė, kad eiliniai rinkimai vyks 2012 m. spalio 14 d., todėl tikimasi, kad iki balandžio 12 d. D.Grybauskaitė minėtą dekretą pasirašys.

„Didelė dalis partijų išreiškė pageidavimą, kad Prezidentė neskubėtų pasirašyti dekreto, todėl jis greičiausiai pasirodys paskutinėmis dienomis, kurias numato įstatymas“, – neabejojo Z.Vaigauskas.

Nuo tos dienos ir bus laikoma, kad prasidėjo rinkimų agitacija.

Prieš kiekvienus rinkimus partijos agitacijai išleidžia apie 7 mln. Lt.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausos duomenimis, 5 proc. barjerą įveiktų ir į Seimą patektų tik penkios partijos – Darbo partija (už ją balsuotų 18,8 proc.), Lietuvos socialdemokratų partija (15,7 proc.), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD; 9,8 proc.), partija „Tvarka ir teisingumas“ (8,9 proc.) ir Liberalų sąjūdis (5,3 proc.). Būtent šių partijų atstovus, atsakingus už pasirengimą 2012 m. Seimo rinkimams, ir apklausė „Valstiečių laikraštis“.

Paaiškėjo, kad vien šios partijos ateinantiems rinkimams atseikės 20 proc. daugiau lėšų nei skyrė ankstesniems.

REKLAMA

Į politiką investuos daugiau

Penkios didžiausios parlamentinės partijos į Seimo rinkimus planuoja investuoti maždaug 8,5 mln. Lt sumą.

Vadovaujantis Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymu, politinei kampanijai galima skirti ne daugiau kaip 2,7 mln. Lt.

„Mes išnaudosime visą leidžiamą agitacijai skirti sumą. Kiek žinau, tai yra maždaug 2,7 mln. litų“, – teigė TS-LKD rinkimų štabo vadovas Raimundas Alekna.

Nors TS-LKD numačiusi maksimalią išlaidų sumą, partija viena paskutinių iš parlamentinių politinių jėgų suformavo kandidatų, kelsiančių savo kandidatūras vienmandatėse apygardose, sąrašą.

„Balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje bus sudarytas ir bendras partijos sąrašas, kuris vėliau bus reitinguojamas“, – teigė R.Alekna.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius tikino, kad partija rinkimams skirs nuo 2,2 iki 2,4 mln. Lt. „Išankstinis socialdemokratų kandidatų vienmandatėse apygardose sąrašas bus patvirtintas balandžio 21 d., o galutinis – rugpjūčio 25-ąją“, – pridūrė jis.

Liberalų sąjūdžio centrinio rinkimų štabo vadovo Raimondo Imbraso teigimu, partija Seimo rinkimų kampanijai išleis iki 1 mln. Lt. Išankstinį kandidatų sąrašą Liberalų sąjūdis paskelbs gegužės 5 d.

Seimo rinkimų įstatymas numato, kad partijų kandidatų sąrašus VRK turi paskelbti „Valstybės žiniose“ likus ne mažiau kaip 30 dienų iki rinkimų.

Vienmandatėse apygardose bus išrinktas 71 Seimo narys, pagal sąrašus daugiamandatėse apygardose – 70 parlamentarų.

Vieni žino, kiti kuria

Skirtingai nuo konservatorių, populiariausia pagal gyventojų apklausas Darbo partija jau turi ne tik savo kandidatų vienmandatėse apygardose sąrašą, bet ir rinkimų šūkį.

„Mūsų štabas rinkimų linkme dirba jau maždaug pusmetį, todėl nepasakyčiau, kad tik pradedame kampaniją“, – sakė Darbo partijos rinkimų štabo vadovas Vytautas Gapšys.

Partija rinkėjus vilioja šūkiu „Mes žinome kaip!“ „Turime jau ir savo rinkimų programą, numatėme visas akcijas ir kitus rinkimų instrumentus, bet kol kas nenorėčiau jų atskleisti“, – slapukavo V.Gapšys.

REKLAMA

Rinkimams Darbo partija ketina išleisti apie 1,2 mln. Lt.

„Tai preliminari sąmata, nes visko tiksliai apskaičiuoti neįmanoma“, – teigė V.Gapšys. Rinkimų šūkį turi ir ketvirta pagal populiarumą partija „Tvarka ir teisingumas“.

„Kurkime Trečiąją Respubliką!“ – į telefoną šūktelėjo vienas partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderių Valentinas Mazuronis.

Sąrašo lyderis bus 2004 m. balandį per apkaltą nušalintas Prezidentas Rolandas Paksas.

Seimas šių metų kovo 22 d. priėmė įstatymo pataisas, kurios leidžia praėjus 4 metams po apkaltos politikams kandidatuoti į Seimą.

„Mes turėjome du variantus, kaip elgtis, jei sąrašo lyderis bus R.Paksas ir jei partiją vestų kitas kandidatas. Rinkimams pradėjome ruoštis po to, kai baigėsi ankstesni rinkimai“, – sakė V.Mazuronis.

„Tvarkos ir teisingumo“ kandidatų vienmandatėse apygardose sąraše yra apie 60 pavardžių. Jis bus papildytas šiek tiek vėliau, o galutinį sąrašą VRK ketinama pateikti rugpjūtį.

Rinkimams „tvarkiečiai“ numatė iki 1,2 mln. Lt biudžetą.

Partijos rinkimų kampanijoms išleidžia 2–3 kartus didesnes sumas, nei skelbiama oficialiai. Tiesa, tai vyksta per asmenines kandidatų rinkimų kampanijas.

Įžvelgia piktus konkurentų kėslus

Anksčiau partijos pasižadėdavo laikytis korektiškos rinkimų kovos principų, bet šiemet ne visų politinių jėgų atstovai pritaria idėjai pasirašyti džentelmeniškumo memorandumą.

„Jei esi politinis svoločius, tai gali pasirašyti nors ir 10 memorandumų, bet visus juos sulaužysi. Mes neketiname imtis jokių nešvarios politinės kovos metodų, todėl manome, kad pertekliniai pasižadėjimai nereikalingi“, – sakė V.Mazuronis.

Savo ruožtu TS-LKD rinkimų štabo vadovas R.Alekna pritartų memorandumo pasirašymui.

Partijų atstovai vieningi buvo tik viešųjų pirkimų klausimu, esą politinėms partijoms reikėtų taikyti Viešųjų pirkimų įstatymo išimtis.

„Lietuva gerokai perlenkė lazdą su tais viešaisiais pirkimais, nes Europos Sąjungos direktyva taiko išimtis kūrybiniams dalykams. Šiuo atveju į tai patenka ir reklama. Priešingu atveju mes žlugdysime politinę sistemą“, – sakė A.Butkevičius.

REKLAMA

Darbo partijos rinkimų štabo atstovas V.Gapšys irgi tikino, kad taikyti viešųjų pirkimų principus rinkimų kampanijoms būtų nelogiška.

Prezidentė D.Grybauskaitė kovo 23 d. grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Viešųjų pirkimų įstatymo pataisas, numatančias viešųjų pirkimų išimtis politinėms partijoms.


Rašyti komentarą...
J
Juozas
2012-03-29 11:01:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palaikysiu Prezidento R.Pakso tvarkiečius. Jais tikiu.
Atsakyti
0

V
VIKTORAS
2012-03-29 11:54:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ypač daug abejonių kelia Darbo partijos finansavimas bei realus išlaidų dydis reklamai bei rinkiminei agitacijai,kuri jau seniai bei plačiai ir įvairiom paslėptom ir atvirom formom prasidėjo.O abejonės dar padidėjo,kai Graužinienė ir kiti jos partijos nariai"piestu"stojo prieš Pezidentėe pataisas,kad visi partijos pirkimai būtų skaidrus.O gal Darbo partija užsienyje turi dosnesnius rėmėjus negu Lietuvoje?Kaip Jus manot?
Atsakyti
0

D
DĖMESIO !!!
2012-03-29 12:10:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kviečiu visus šį rudenį balsuoti už politinį susivienijimą "Už Lietuvą Lietuvoje"!

Jį sudaro lietuviškos patriotinės partijos, siekiančios visuomenėje Gerovės valstybės modelio- tai Lietuvos Socialdemokratų Sąjunga (LSDS)+ Lietuvos Tautininkų Sąjunga (LTS)+ Lietuvos Centro Partija (LCP).

Partijų vadovai- Arvydas Akstinavičius, Gintras Songaila, Eugenijus Skrupskelis.

P.S. Atkreipiu dėmesį ir prašau nepainioti Socialdemokratų Sąjungos (LSDS) su Tėvynės išgamų ir okupantų pakalikų bei VSIO ZAKONNO ideologijos partija- LSDP! :(
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų