Reitingai kyla tylint politikui: ko turėtų pasimokyti Ramūnas Karbauskis

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio vardas ir toliau linksniuojamas žiniasklaidoje ir viešojoje erdvėje. Ramūno Karbauskio asmeninių ryšių ir verslo tinklų nagrinėjimo banga ir toliau nerimsta.

Šis skandalas net apmažino Valstiečių – žaliųjų frakcijos gretas Seime. Bronislovas Matelis perėjo į Mišrią Seimo grupę, o Greta Kildišienė atsisakė Seimo nario mandato. Tiesa, visa frakcija ir pati politikė akcentavo prieš daugiau, nei dešimtmetį įvykusi susidūrimą su teisėsauga. 

Rinkimus į Seimą laimėjusi partija delegavo ir Ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, kuris į Ramūno Karbauskio skandalą kišosi nenoriai, ramiai ir švariai. Tad nieko keisto, kad Ramūno Karbauskio reitingams krentant, Sauliaus Skvernelio toliau ramiai ir užtikrintai kopia į viršų. Naujienų portalas tv3.lt nusprendė pasiteirauti ekspertų, kaip jie vertina tarp šių dviejų politikų tarpusavio ryšį.

Situacija panaši į Algirdo Butkevičiaus

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys sako, kad taip stabiliai augantys premjero reitingai neturėtų stebinti. „Pats labai stebėjausi tokiais aukštais premjero Sauliaus Skvernelio reitingais. Bet atsiverčiau 2013 metų sausio mėnesio tuo metu naujojo premjero Algirdo Butekvičiaus reitingus. Tai jie beveik yra identiški. Algirdas Butkevičius tuo metu buvo kaip Andriaus Kubiliaus pakaitalas. Tai čia nėra nieko stebuklingo. Ir tada, 2013 metais antroje vietoje buvo šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė““, - sako Vladas Gaidys.

„O aukšti Sauliaus Skvernelio reitingai nedaro labai daug įtakos ir Vyriausybei. Jie nekyla. Ir jei Ramūno Karbauskio krito, tai jie nenuėjo kažkam kitam. Tai Sauliaus Skvernelio pakilo nežymiai. Jie aukšti, bet po viso skandalo jie nepakilo“, - situaciją vertina pašnekovas.

„Vilmorus“ atliktos apklausos duomenimis, premjerą Saulių Skvernelį palankiai vertina 68,3 proc. apklaustųjų, nepalankiai – 10,1 proc. Šalies prezidentę Dalią Grybauskaitę palankiai vertina 62,7 proc. apklaustųjų, nepalankiai – 19,7 proc.

REKLAMA

Malonus sutapimas Sauliui Skverneliui?

Mykolo Romerio universiteto Politikos mokslų instituto docentas daktaras Virgis Valentinavičius sako, kad Sauliaus Skvernelio pergalė, įsivaizduojamoje kovoje su Ramūnu Karbauskiu, yra akivaizdi. „Kad Saulius Skvernelis išlošė, tai šitą rodo reitingai. Ramūno Karbauskio reitingai pakrito, o Sauliaus Skvernelio tvirtai stovi. Ir Skverneliui yra ko savimi pasitikėti ir tai akivaizdžiai matosi. Saulius Skvernelis neprisidirbo, o Karbauskis prisidirbo. Tai čia malonus sutapimas Sauliui Skverneliui. Bet Karbauskis jau dvi, tris savaites yra skandalų sūkuryje“ – sako politikos apžvalgininkas.

„Ir vis naujos žinios apie jo turtus, neva daromas klaidas deklaruojant turtus, labai prieštarauja tam jo įvaizdžiui, tokio teisuolio, kuris labai dosnus, sąžiningas. Ir su šiaudine kepure kūrena pagonių ugnis. Tai visos šitos naujienos skandalingos, tai jos natūraliai labai apgadino Karbauskio įvaizdį. O Skvernelis Vyriausybėje, švarus nuo skandalų“, - situaciją vertina MRU docentas.

Užtariamasis prezidentės žodis

Anot politikos apžvalgininko, prie pasitikėjimo Sauliumi Skverneliu prisideda ir prezidentės Dalios Grybauskaitės užtarimas. „Ir dar vienas svarbus faktorius, didinantis Skvernelio pasitikėjimą savimi, tai yra neabejotinai, kad prezidentė palaiko premjerą. Nebyliai, bet palaiko ir pastabų ir prezidentės pusės sulaukė tik Karbauskis. Žinoma, tos pastabos labai santūrios. O Skvernelis aiškiai sėdi prezidentės dešinėje ir naudojasi jos visapusiška parama ir malonėmis. O Karbauskis yra truputį stumiamas į dykumą“, - sako Virgis Valentinavičius.

Kuris laimės?

Politikos apžvalgininkas Virgis Valentinavičius taip pat atskleidžia, kad trintis tarp Ramūno Karbauskio ir Sauliaus Skvernelio buvo pastebima iš anksto. „Kada ir kokia katė perbėgo tarp Karbauskio ir Skvernelio, nežinau, bet kažkoks konfliktas ir trintis buvo užprogramuota iš pat pradžių. Kadangi pats Ramūnas Karbauskis pasirinko laiminčią taktiką rinkimams. Tai buvo pažadas skirti Saulių Skvernelį premjeru, o pats trauksis į antruosius vaidmenis ir laikytis šešėlyje. Tai šita taktika buvo labai gera rinkimams. Toks tandemas: profesionalus ir kompetentingas premjeras ir pakankamai politinis lyderis su augančiu populiarumu – Ramūnas Karbauskis. Bet jau po rinkimų, jau aiškiai matome, kad išsiskiria galios centrai“, - teigia politologas.

REKLAMA


Rašyti komentarą...
g
gal but
2017-02-06 16:29:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas moka. To ir reitingai kyla.mano nuomone
Atsakyti
-2

O
O.G
2017-02-06 18:34:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tyli kiaulė gilią šaknį knisa. Ramūnas dirba ne reitingams, o žmonėms. Jis man labiau patinka negu Skvernelis. Ramūnai pirmyn, mes tau padėsime, o konservatoriai tegul toliau puola, nors vistiek jiems reikės atsakyti už sužlugdytus bankus, išvogtus milijonus. Baisiausia kuo patys smirda, tuo kitus tepa. Žmonės praregėjo, tik klausimas kada jie sukils, nes alkanas labai piktas.
Atsakyti
-1

x
xxx
2017-02-06 16:50:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Karbauskis nei seimo pirmininkas, nei ministras pirmininkas,o tik partijos vadovas kaip Gentvilas,Gabrielius tai ko jį čia taip linksniuoja
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų