„Regitra“ turi svarbų perspėjimą tūkstančiams jaunų vairuotojų

Nuo 2017 m. balandžio pradedantiesiems vairuotojams, norintiems vietoj 2 metus galiojusio pradedančiojo vairuotojo pažymėjimo internetu užsisakyti 10 metų galiosiantį vairuotojo pažymėjimą, nebereikia laukti, kol ateis paskutinė keičiamo dokumento termino diena, taip skelbiama įmonės išplatintame pranešime spaudai. 

Prisijungus prie „Regitros“ vairuotojų portalo naują vairuotojo pažymėjimą galima užsisakyti iš anksto.

Kaip užsisakyti pažymėjimą

Užsisakyti pažymėjimą internetu naudinga, taip taupomas laikas ir kelionės į „Regitrą“ išlaidos. Tai ypač aktualu, jei dažnai tenka gaišti laiką spūstyse, jei gyvenamoji vieta yra toliau nuo vairuotojo pažymėjimus išduodančių „Regitros“ padalinių.

Prie vairuotojų portalo prisijungiama per elektroninius valdžios vartus. Juose galima identifikuotis bet kuriuo asmens tapatybės nustatymo būdu. Prisijungti galima per banką, taip pat naudojantis jaunimo pamėgtu mobiliuoju parašu ar kitais būdais, kuriuos galima rasti elektroninių valdžios vartų svetainėje.

Pirmą kartą prisijungus prie „Regitros“ vairuotojų portalo asmeniniuose nustatymuose reikia nurodyti, kokiu būdu norėsite gauti pranešimus ir kitą informaciją.

Užsisakant pažymėjimą portale tereikia atlikti 3 paprastus žingsnius – užsakyti iš anksto pagalvojus, kas ir kaip atsiims; apmokėti ir gauti dokumentą.

Paaiškino būtinus žingsnius

1 žingsnis: pasirinkite skiltį „Užsisakyti vairuotojo pažymėjimą“, ją užpildykite; nurodykite, kokiu būdu norėsite gauti pagamintą vairuotojo pažymėjimą: atsiimsite patys, ar patikėsite tai kitam asmeniui; Jei patikėsite dokumento atsiėmimą kitam asmeniui, apmokėję už paslaugą pasirinkite skiltį „Pavesti atsiimti vairuotojo pažymėjimą“ ir nurodykite asmens, kuriam pavedate atsiimti šį dokumentą, duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą);

2 žingsnis: pasirinkus „Apmokėti užsakymą“, sumokėkite už paslaugą (pažymėjimo išdavimo kaina 14,19 Eur; jei pasirinksite kurjerio paslaugą, ji papildomai kainuos 6,99 Eur.).

REKLAMA

3 žingsnis: gavus pranešimą, kad vairuotojo pažymėjimas pagamintas, Jūs arba Jūsų pasirinktas asmuo galite vykti į „Regitros“ padalinį ir jį atsiimti. Vairuotojo pažymėjimą pristatys kurjeris*, jei šią paslaugą užsisakėte.

Ko svarbiausia nepamiršti

Atkreiptinas dėmesys, kad naują vairuotojo pažymėjimą galima užsisakyti, jei liko ne daugiau kaip 10 darbo dienų iki pažymėjimo galiojimo pabaigos. Pastarasis terminas nustatytas siekiant patikrinti, ar pradedantysis vairuotojas nėra padaręs pažeidimų, už kuriuos įstatyme numatyti papildomi mokymai.

Jei vis dėlto be kelių eismo taisyklių pažeidimų per pirmuosius dvejus vairavimo metus nepavyko, verta pasidomėti dėl papildomų mokymų per nustatytą terminą.


Rašyti komentarą...
M
Max
2017-04-11 12:17:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
"jei pasirinksite kurjerio paslaugą, ji papildomai kainuos 6,99 Eur". Kurjerio paslaugos 7 eur??? Ir tikrai, kodėl tie Lietuviai iš Lietuvėlės bėga, mm?
Atsakyti
-2

A
Audrius
2017-04-11 13:31:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pataisa, galiojančio vairuotojo pažymėjimo neturėjimas laikomas ne administraciniu teisės pažeidimu, o administraciniu nusižengimu ir administracinis nusižengimas kvalifikuojamas pagal LR ANK 417 str. 8 d. (Kelių eismo taisyklių pažeidimai, išskyrus šiame kodekse numatytuosius). Vairuotojai vairuojantys automobilius ir su savimi turėdami vairuotojo pažymėjimą kurio galiojimas yra pasibaigęs, pažeidžia KET 16 punkto keliamus reikalavimus.
Atsakyti
0

M
Mad
2017-04-11 16:11:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu nuoširdžiai galvoji, kad kurjeris bus valstybės tarnautojas? Regitra naudosis privačių įmonių paslaugomis, kurios įkainius nustato pačios. Ir šiaip, nejaugi tamstai naujiena, kad kurjerio paslaugos kainuoja? Nejaugi negirdėtas dalykas, kad už patogumą reikia susimokėti ir dažniausiai nekapeikas?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų