„Regitra“ paskelbė svarbų reikalavimą, laikysiantiems egzaminą

Nuo rugsėjo 1 d. įsigalios pakeistas motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašas, kuriame nurodoma, jog motociklininkai egzaminą turi laikyti ne tik su specializuota apranga, bet ir su specialia avalyne.

Apraše nurodoma, kad egzamino metu egzaminuojamajam reikalinga ši speciali apranga: saugos šalmas, alkūnių, kelių ir pečių apsaugos, pirštinės bei batai. Kaip pabrėžia „Regitros“ Egzaminavimo ir vairuotojo pažymėjimų išdavimo skyriaus vyresnysis specialistas Arvydas Jankauskas, motociklininko batai ne mažiau svarbūs nei kitos aprangos detalės – jie skirti apsaugoti vairuotojo pėdas, kulkšnis, todėl reikalavimai yra patikslinti.

Egzaminą laikantiems patariama atkreipti dėmesį, ar avalynė atitinka saugumo reikalavimus.

„Pirmiausiai, motociklininko batai negali trukdyti vairuoti, pavyzdžiui, vietoje batraiščių, kurie nuo vėjo srauto gali apsivyti pakojį, pavarų ar stabdžių kojelę – naudojami užtrauktukai. Batai turi būti patogūs, tinkamo dydžio. Taip pat be galo svarbu, jog jie būtų tvirti ir atsparūs trinčiai. Patikimų gamintojų produkcija atitinka EN13634 standartą ir būna pažymėti „CE“ žyma.“, – sako A. Jankauskas.

Praktikos egzamino metu „Regitroje“ tarp egzaminuojamojo ir jį lydinčio asmens palaikomas radijo ryšys. Šviesą atspindinčią liemenę ir radijo ryšio priemones skiria „Regitra“, o specializuota apranga pasirūpina asmuo, laikantis egzaminą.


Rašyti komentarą...
K
Kar.
2017-08-22 14:30:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vėl įmonių protegavimas.
Atsakyti
-1

H
Ha,
2017-08-23 06:28:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Moterims liemenukus pagal eu standartus,vyrams laikiklius kiausiniams pagal eu standartus.Ir prie motociklu prsisegti saugos dirzus pagallietuvos eu standartus,kad gelbetojai rastu viska vietoje.Atsiprasau,kad taip ziauriai,bet tik cia su idiotu galvomis isleidziami absurdiski istatymai.Uzmirsau-taip pat plieninio zirgo valdytojai turi buti prisisege oro balionus kad muse i burna nepriskristu.Lietuva...Kazko dar ne vieno apsaugos neisgelbejo.Visi lauzyti,o kiti...
Atsakyti
0

A
Andrius
2017-08-22 23:16:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vokietijoje jau senai taip, kad reikia su spec apranga but ir ne tik per ekzamina bet ir per praktika
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų