• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Medikus ir pareigūnus puolusią moterį antradienį nušovę policininkai, pirminiais duomenimis, buvo priversti panaudoti ginklą, nes kilus grėsmei kitos priemonės nepasiteisino, sako Policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Medikus ir pareigūnus puolusią moterį antradienį nušovę policininkai, pirminiais duomenimis, buvo priversti panaudoti ginklą, nes kilus grėsmei kitos priemonės nepasiteisino, sako Policijos atstovas Ramūnas Matonis.

REKLAMA

R. Matonis pabrėžė, kad pagal Policijos įstatymą, ginklo panaudojimas yra kraštutinė priemonė ir gali būti naudojamas tik kai kyla reali grėsmė pareigūno, aplinkinių sveikatai ar gyvybei, o kitos priemonės nepadeda. 

„Iš pirminių duomenų tą ir matome, kad buvo kilusi grėsmė tiek pačiam pareigūnui, tiek kitiems, ir kad buvo tikrai bandoma naudoti ir kitas priemones – tiek dujas, tiek elektrošoką. Tačiau atsižvelgiant į moters galbūt ir sveikatos būklę, tos kitos priemonės nesuveikė, dėl to pareigūnas buvo priverstas panaudoti šaunamąjį ginklą“, – LRT radijui trečiadienį sakė R. Matonis.

Anot jo, įvykio metu moteris kastuvu sužeidė mediką, peiliu – pareigūną.

„Įvykio metu nukentėjo vienas medikas, kuris šiuo metu gydomas ambulatoriškai, taip pat vienas pareigūnas, kuris į koją buvo sužalotas peiliu, jis taip pat gydomas ambulatoriškai“, – sakė R. Matonis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat teigė, kad tarnybinis ginklas prieš žmones panaudojamas itin retai, dažniausiai jo prireikia sulaikant automobiliu nuo pareigūnų sprunkančius bėglius, taip pat – prieš agresyvius gyvūnus.

REKLAMA

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas Sakalauskas taip pat teigė, kad vertinant pirminę informaciją, minėti pareigūnų veiksmai buvo būtini.

„Bus atliekamas tyrimas, bet pagal tai, ką aš girdžiu, jį reikėjo panaudoti“, – sakė jis.

Kaip skelbė policija, į Vilniaus rajoną, Baraškų kaimą antradienį po vidurdienio medikai ir pareigūnai vyko gavę iškvietimą, jog moteriai sutriko sveikata.

Policijos duomenimis, apie 50-ies metų moteris buvo agresyvi, kastuvu apdaužė medikų automobilį bei peiliu puolė medikus ir policininkus.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos pareigūnai keliskart panaudojo elektrošoko prietaisą „Taser“, ašarines dujas, tačiau tai nesustabdė moters, todėl pareigūnai keliskart šovė į moterį. Pasak sostinės policijos, iš viso iššauti penki šūviai.

R. Matonis tvirtino, kad ir pirmieji šūviai į koją, ranką, moters nesustabdė. 

Dėl įvykio pradėtas tarnybinis patikrinimas, taip pat – ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo ir galimo piktnaudžiavimo. Pasak R. Matonio, tai yra standartiniai veiksmai po tarnybinio ginklo panaudojimo.

Ko tikimasi kai puola su peiliu/ginklu, kad maldaus kas? Teisingai padarė, kad gynėsi ir nušovė
Dar jaunas ir jau supuvęs. Jei šitaip, tai psichiatrinių ligoninių sanitarus apginkluokim, arba vietoj sanitarų, įdarbinkim "matonio gvardiją". Ten panašių situacijų kasdien po keletą, bet kažkodėl nešaudo, susitvarko. Reiškia prasidėjo policininko munduro "skalbimas" ir pridergtų kelnių slapstymas. Bjauru, kai policijai vadovauja poželos ir matoniai.
Bilotaitės NKVDE visai nuprotėjo kuo toliau tuo bjauriau darosi . Nausėda
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų