Ramūnas Karbauskis įteikė prašymą VRK dėl mandato atsisakymo

Dar ketvirtadienį popiet paskelbęs apie savo ketinimą atsisakyti Seimo nario mandato, Ramūnas Karbauskis Vyriausiajai rinkimų komisijai jau įteikė prašymą dėl pasitraukimo iš Seimo nario posto. Šią žinią tv3.lt patvirtino politiko atstovė spaudai.

Dar ketvirtadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis paskelbė pasitrauksiantis iš Seimo nario pareigų.

Jau įteikė prašymą

Ketvirtadienį susisiekus su Ramūno Karbauskio atstove spaudai Dalia Vencevičiene, ši tv3.lt patvirtino, kad politikas VRK jau įteikė prašymą pasitraukti iš Seimo nario pareigų.

„Po frakcijos posėdžio, kai buvo pasakytas sprendimas, buvo pildomi dokumentai ir buvo išsiųstas VRK“, – tv3.lt sako D. Vencevičienė.

Gavusi R. Karbauskio prašymą pasitraukti iš Seimo narių patvirtino ir pati VRK.

„Komisija gavo pono Ramūno Karbauskio pareiškimą dėl Seimo nario mandato atsisakymo ir artimiausiame komisijos posėdyje, kurį planuojame antradienį, šį klausimą spręsime“, – BNS sakė VRK vadovė Laura Matjošaitytė.

Pasak jos, R. Karbauskis turės perskaityti pareiškimą per komisijos posėdį, tuomet jam VRK sprendimu būtų panaikintas mandatas.

„Atsiradus laisvai vietai, mandatą suteiktume kitam eilėje esančiam kandidatui, pirmam už brūkšnio, tai būtų Asta Kubilienė“, – sakė L. Matjošaitytė.

LVŽS atstovė spaudai sako, kad R. Karbauskio vietą Seime užimsianti A. Kubilienė darbui jau yra pasiruošusi.

„Ji dalyvavo ir šiame frakcijos posėdyje, girdėjo viską, kas yra kalbama ir buvo informuota, kad jai atsiveria keliai patekti į Seimą. Ji tai jau žino. Kiek esu informuota aš, ji jau pranešė frakcijai, kad prisijungs prie frakcijos ir ateis į Seimą“, – sako D. Vencevičienė.

Pasitraukė protestuodamas

LVŽS lyderis R. Karbauskis sakė, kad traukiasi protestuodamas prieš naujosios valdžios veiksmus.

Priežastis ir savo argumentus politikas išdėstė įraše Facebook paskyroje.

Tarp opozicinių frakcijų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi 32 atstovus parlamente, Socialdemokratų partija – 12, Darbo partija – dešimt.

R. Karbauskis į Seimą išrinktas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašu. Pirma po brūkšnio partijos rinkimų sąraše yra buvusi Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

„Vilmorus“ rugsėjo apklausos duomenimis, R. Karbauskį palankiai vertino 29,2 proc. apklaustųjų, nepalankiai – 50,4 procentų.

Praėjusią kadenciją didžiausia valdančiąją frakciją turėjusių „valstiečių“ vadovas buvo frakcijos seniūnas ir Seimo Kultūros komiteto pirmininkas.

R. Karbauskis buvo 1996–2000 m., 2000–2004 m. ir 2016–2020 m. Seimo kadencijų parlamentaru.


Rašyti komentarą...
K
Koloborantai
2020-11-19 18:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bobute, tu dar esi šviesaus proto, kad šitą veikėją statai į vieną gretą nusikaltėliams Lietuvai: Brazauskas, Petkevičius, Burokevičius, Prunskienė - visi jie RU KPSS ant platformos.
Atsakyti
-5

G
Gintautas
2020-11-19 18:42:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokas pro ašaras- štai kokie liberalai, konservatoriai- veidmainiai, šypsosi ir kasa duobę. Siaubą kelia ir vyriausybės ministrų sarašas. Tatuiruota, su menku išsilavinimu, Bilotaitė tinka taip t tik vaikų darželyje, gentvilas ir Kreivys lobistų tarnai tai jau aišku visiems, tik ar prezidentui aišku- matysime. nesu politikas bet 25 metus dirbau vadovaudamas įmonėms, kurios kvietė tik įvertindamos atsakomybę, pareigingumą, pagarbą darbuotojams. Skaudu o kaip nukentėję esame nuo konservatorių- praskolinta lietuva, pensijos sumažintos. dėkui valstiečiams kurie dirbo žmonėms.
Atsakyti
-10

K
Kuriozai
2020-11-19 22:24:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką ten daktaras, va - Apaštalas apsireiškė!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (46)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų