Seimo vicepirmininkas liberalcentristas Raimondas Šukys mano, kad pavardžių rašyba Lietuvoje turėtų būti liberalesnė.

"Daugiau emocionalių, o ne dalykinių diskusijų Lietuvoje kelianti pavardžių rašymo problema, atsižvelgiant į pasikeitusią Lietuvos padėtį pasaulyje bei gyvos lietuvių kalbos vystymosi ypatumus, turėtų būti sprendžiama liberaliau, tai yra, oficialiai leidžiant rašyti pavardes lotyniškais rašmenimis", - po susitikimo su Seimo paskirta Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininke dr. Irena Smetoniene sakė Seimo vicepirmininkas R. Šukys.

Jo nuomone, specialistai neturi kalbinių argumentų, dėl ko, pavyzdžiui, tautinių mažumų atstovų pavardės ar už užsieniečių ištekėjusių lietuvaičių pavardės negalėtų būti rašomos atitinkamų kalbų lotyniškais rašmenimis.

"Gyvenimas nestovi vietoje. Lietuva per pastaruosius dešimtmečius atsivėrė pasauliui. Todėl ir lietuvių kalba, ir ją ginanti konstitucinė doktrina turi natūraliai, "gyvenimiškai" kisti. Mano įsitikinimu, bandymas užkonservuoti dabartinį pavardžių rašymo status quo gali būti prilygintinas atsisakymui pripažinti, kad laisvos Lietuvos laisvi žmonės gyvena laisvame pasaulyje", - teigia Seimo vicepirmininkas R. Šukys.

Jam Seimo Pirmininko potvarkiu, be kitų dalykų, yra priskirta ir funkcija "organizuoti Seimo priežiūrinę veiklą".


Rašyti komentarą...
K
K.V.,Lenkija
2009-05-11 17:36:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neleistina rašyti Lietuvos dokumentuose užsienietiškų asmenvardžių lotyniškomis rašmenimis su užsienietiškais specifiniais/diakritiniais/ ženklais.Gerb.I.Smetonienė klaidina visuomenę nepranešdama apie tai,kad siūlo įvesti rašybą su užsienietiškais diakritiniais ženklais,o tai lietuvių kalbai yra labai kenksmingas atvėjis.
Atsakyti
0

D
Dimes to K.V.Lenkija
2009-05-11 17:48:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man atrodo, kad iš tos baimės tu tuoj apsividuriuosi.
Atsakyti
0

p
p
2009-05-11 18:05:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar vienas nieko nereishkiantis ir nieko doro Lietuvai nepadares mulkis islindo su savo kolukietiska nuomone.

Slepkis savo tvarte, kolukio teisininke nelaimingas !!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų