R.Šimašius: ekstremali situacija dėl Gedimino kalno bus paskelbta

Ekstremalią situaciją dėl slenkančio Gedimino kalno Vilniaus savivaldybė skelbs tą pačią dieną, kai sulauks už kalną atsakingo Lietuvos nacionalinio muziejaus prašymo, sako sostinės meras Remigijus Šimašius.

Jis tikino, kad savivaldybė jau pusantrų metų ragino tą daryti ir šios, ir praėjusios Vyriausybės bei Kultūros ministerijos atstovus.

„Įstatymas toks, kad atsakinga už kalną (institucija – BNS) turi kreiptis, šiuo atveju – Nacionalinis muziejus. Ir tada iškart, iš esmės tą pačią dieną kviečiama Ekstremalių situacijų komisija ir skelbiama padėtis“, – žurnalistams sakė R.Šimašius.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Diena, kai pradedamas tvarkyti Gedimino kalnas

Anot jo, tai leis ne tik lengviau ir greičiau Vyriausybei skirti reikiamas lėšas, bet ir leis duoti privalomus nurodymus įvairioms institucijoms.

„Šiuo atveju, negalėtų niekas atsikalbinėti, kad trukdo įstatymai, neaišku kaip ir taip toliau. Iškart būtų galima operatyviau daryti, ką, kaip jau minėjau, reikėjo daryti jau prieš kurį laiką“, – teigė savivaldybės vadovas.

Kultūros ministerijos vadovai užsiminė, kad paskelbus ekstremalią situaciją gali būti ilgesniam laikui uždrausta lankytis ant kalno. Anksčiau dėl uždaryto kalno ir trūkstamos informacijos turistams piktinęsis meras nekvestionuoja, kad jei prireiks, tai turi būti daroma.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų