Rašyti komentarą...
kodel tada kure lietuviai vokečiai ir austrai kur piliečiai kurie turi kurti valstybe?????????????????Ir dar konstitucija tai piliečiu tautos ir valdžios šaku susitarimo reikalas bet nematyti kad valdžia noretu nes bendrauti juk žmones kalba???????????????????
kodel tada kure lietuviai vokečiai ir austrai kur piliečiai kurie turi kurti valstybe?????????????????
> Nuo Mindaugo iki Vytauto visus mylime, nors jie gal net lietuviškai nešnekėjo“, - kitokią nuomonę išsakė E. Vareikis

.. ir nusišnekėjo. O gal pats p. Vareikis lietuviškai nešnekėjo :-)?
Nusikaltėliai nežino kito kelio.
Pasakymas „tautos valia“ dažniausiai yra interpretuojamas klaidingai dėl kolektyvistinių visuomenės vystymosi teorijų įtakos. Nėra tokio dalyko kaip kolektyvinis protas, todėl ir negali būti nei politinės, nei kokios kitos tautos valios. Individas turi protą, todėl ir gali suvokti bei išreikšti savo interesus, o to negali padaryti nei visuomenė, nei tauta, nei valstybė ar kokia bendruomenė.

Todėl reikia atsakingai vartoti tokias sąvokas, suprantant jų skirtingą kilmę bei sudėtingumą. Turėtų būti aišku, kad Konstitucija gali kilti tik iš teisės sampratos, o ne tiesiogiai iš tautos valios ar kokios kitos kolektyvistinės sąvokos. Kas tai yra tautos valia, kaip ji turėtų būti apibūdinama ir vartojama - jau atskiros diskusijos klausimas.

Minėtos sąvokos yra skirtingos kilmės ir sudėtingumo laipsnio, todėl negalima ignoruoti tokių svarbių bei lemiančių veiksnių. Pasiteisinti įpratimu ir visuotiniu naudojimu yra madinga, bet klaidinga. Pasekmes jau turime - chaosas teisėkūroje ir politinės sistemos degradacija.
Į viršų