R. Karbauskis įvertino protesto koncertą: jis skirtas paremti alkoholio pramonę

Tūkstančiams žmonių antradienį prie Seimo rūmų susirinkus į protesto koncertą, kuriame reiškiamas nepritarimas valdančiųjų planams apriboti alkoholio vartojimą per koncertus ir įvairius renginius, valstiečių lyderis sako, kad jis skirtas paremti alkoholio pramonę, o ne festivalių organizatorius.

203

Pasak parlamentinio Kultūros komiteto vadovo Ramūno Karbauskio, protesto koncertą surengė ne tie, kuriuos alkoholio vartojimo suvaržymai paliestų.

(203 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje – koncertas „Laisvė rokenrolui“

„Visi tie renginiai yra skirti alkoholio pramonės tikslams, o ne festivalių organizatoriams“, - antradienį Seime žurnalistams pareiškė R.Karbauskis.

„Šitie žmonės, kurie dabar rengia šituos renginius, yra tų renginių organizatoriai, kuriuose jokių apribojimų niekas neplanavo daryti“, - pridūrė jis.

R.Karbauskio teigimu, sveikatos apsaugos ministras jam yra sakęs, kas festivalių organizatoriai net nesikreipė dėl susitikimo aptarti valdžios planus.

R.Karbauskis taip pat piktinosi pranešimais, kad jis esą atsisakė susitikti su protesto koncerto prie Seimo organizatoriais.

REKLAMA

„Buvo pranešta mūsų frakcijos nariams, kad atsisakiau eiti, bet tai yra melas“, - teigė parlamentaras. Jis nedetalizavo, ar buvo išėjęs iš Seimo į koncertą, ar susitiko su jo organizatoriais.

„Nė vienas pokytis įstatymuose nepalies festivalių. Bet kaip ir dabar aiškėja, kad visai ne tas yra tikslas. Kai komitete kalbėjomės apie alkoholio kontrolės sprendimus, paaiškėjo, kad jiems visai nesvarbu, kad tai neliečia būtent festivalių, o pradeda kelti klausimą, kodėl 20 metų (valdžia siekia leisti alkoholį vartoti tik nuo 20 metų, dabar galima nuo 18 metų - BNS) ir kiti dalykai, kas rodo, kad visi tie renginiai yra skirti alkoholio pramonės tikslams“, - teigė R.Karbauskis.

Valdžiai svarstant Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma uždrausti prekybą alkoholiu masiniuose renginiuose, jų organizatoriai baiminasi, kad tai sugriaus festivalius arba privers juos išsikelti į užsienį.

Reaguodamas į išsakytus nuogąstavimus, sveikatos apsaugos ministras valstietis Aurelijus Veryga su grupe parlamentarų pasiūlė išimtis: renginiuose, į kuriuos reikia pirkti bilietus, alkoholiniai gėrimai draudžiami nebūtų, tačiau muzikantai tokiomis nuolaidomis džiaugtis neskuba. Renginių organizatoriai toliau nuogąstauja, kad prekyba alkoholiu festivaliuose būtų neįmanoma dėl apribotos prekybos sezoninėse lauko kavinėse.

Festivalių organizatoriai, muzikantai taip pat laikosi pozicijos, kad į šiuos renginius susirenkantys žmonės – ne ta visuomenės dalis, kurią reikia drausminti ribojimais.


Rašyti komentarą...
P
Pydaras R.Karbiuratorius
2017-05-16 23:00:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul eda sitas pydaras R. Karbiuratorius savos pesticidus, kazkokia lavondeme ant Lietuvos veido
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų