PVM lengvata griauna Ramūno Karbauskio ir Sauliaus Skvernelio draugystę?

Seimas nutarė, kad lengvatinis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas centralizuotai šilumai galios iki kitų metų gegužės 31-osios. Tai reiškia, kad nuo sausio centralizuotai tiekiama šiluma nebrangs. Tačiau esminis klausimas dėl PVM lengvatos pratęsimo buvo valstiečių žaliųjų partijos pirmininko Ramūno Karbauskio ir ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio nuomonių išsiskyrimas.

Valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis dar ketvirtadienį kategoriškai teigęs, kad PVM lengvata šildymui neturėtų būti pratęsta nuo Naujųjų metų, vakar vakare persigalvojo ir visgi siūlė ją pratęsti. Tačiau premjeras dar prieš balsavimą Saulius Skvernelis paskelbė, kad priežasčių pratęsti lengvatą nėra. Taip pat jis sako, kad lengvata nėra taikoma žmonėms, gyvenantiems privačiuose namuose ir šildantiems juos kitais būdais. Ką šis partijos lyderių nuomonių išsiskyrimas reiškia frakcijos likimui?

Saulius Skvernelis neklauso Ramūno Karbauskio

Opozicinės partijos „Tvarka ir Teisingumas“ partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis sako, tai akivaizdus ir jau ne pirmą kartą pastebimas partijos lyderių nuomonių išsiskyrimas. R. Žemaitaitis jį vertina kaip partijos skilimo požymius. „Ramūnas Karbauskis vakar vakare pasakė, kad PVM lengvata turi būti pratęsta, nors dar ketvirtadienį pasakė, kad ne. O Saulius Skvernelis šiandien pasako, kad yra kategoriškai prieš ir kaip premjeras nemato, kodėl lengvata turi būti pratęsta. Partijos įkūrėjo ir partijos pirmininko neklauso žmogus, kuris buvo partijos pirmininko deleguotas įpremjerus, parodo, kad absoliučiai ruošiasi ateityje neklausyti ir nesitarti su frakcija“, - aiškina politikas.

Anot Remigijaus Žemaitaičio, partijoje yra maždaug 9 Sauliaus Skvernelio žmonės, kurie palaiko būtent premjero, o ne frakcijos lyderio Ramūno Karbauskio pasiūlymus ir idėjas. „Vyriausybės programa skiriasi nuo ministrų pozicijos, Vyriausybės programa skiriasi nuo partiečių. Bet kokiu atveju, frakcijos seniūnas yra R. Karbauskis, o premjeras su ministrais gauna politinį frakcijos palaikymą, o čia Saulius Skvernelis tiesiogiai pasakė, kad aš čia su niekuo nesideru ir nesitariu“, - situaciją interpretuoja R. Žemaitaitis.

REKLAMA

Nesutaria, tačiau dar neskils?

Politologas Lauras Bielinis sako, kad diskusijos ir nesutarimai tarp dviejų partijos lyderių yra, nes abu užima skirtingas pozicijas. „Ramūno Karbauskio pozicija yra grynai politinė, jis atskaitingas Seimui, yra švarus politikas, ta prasme, kad jokių kitokių postų neužima. Čia jam svarbu yra išsaugoti gerus santykius su visuomene. Saulius Skvernelis šiuo metu atstovauja administracinį valstybės lygmenį, jis atsakingas už ūkį, ūkio valdymą, mokesčius ir taip toliau. Jam svarbūs ne kiek politiniai sprendimai, bet ekonominiai sprendimai. Čia mes matome ekonominių ir politinių jėgų susidūrimą. Tas yra natūralu“, - tikina politologas.


Rašyti komentarą...
k
kada baigsis ta velniava su reklamom
2016-12-20 12:42:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
išimkit geriau tas šnapso reklamas iš interneto,kiek po velnių jos gali čia nervus gadinti,alkoholikai interneto nemato ir jūsų reklamų nežiūri,čia turbūt jaunimui taikot,nes dar ne visi alkoholikais patapę
Atsakyti
-1

s
skaitytoja
2016-12-20 15:52:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
del alchogolio reklamos as irgi labai pykstu cia ir vaikai ir paaugliai kompiuteriu -naudojasi ir vis islenda bonka isimkit kas nori gerti nusipirks ir taip nezalokim vaiku ir ju vaikystes ir jaunystes
Atsakyti
0

p
pritariu
2016-12-20 12:40:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
gerai,kad yra nuomonių skirtumas,vadinasi,žmonės mąsto,kaip geriau ir nieko čia nėra blogo,tik Rusijoje yra viena tiesa,ta,kurią pasako Putinas,šeimoje taip pat būna skirtingų nuomonių.Visi išsižioję laukia,kad tik susipyktų,nes kitos partijos persipjovusios,aš manau,jeigu bus protingi,tai tikrai dirbs toliau ,pasiginčydami,atsižvelgdami į prezidentės nuomonę,nes tik ginčuose gimsta tiesa.Ir čia Skvernelis teisus,reikia naikinti lengvatas, visos partijos kėsinosi į jas,bet prezidentės nuomonė teisinga,pirma reikia tam pasiruošti,daugiabučiuose turtingi negyvena,o jaunos šeimos kompensacijų negaus
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų